Jump to content
Българският форум за музиканти

песен за.......


Recommended Posts

някой може ли да ми даде таблатура(за китара) на "Песен за азис"? ;) просто ми харесва мелодията.против съм такива хубави мелодий(според мен) да се хабят за такива лешпери като азис.та ако някой знае къде я има или може да направи-да каже.търсих из гугъл но не открих нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никога ли не си вадил песни ??? :)

ако имам време ше ти я извадя и ще ти я направя на табулатура ... ама за ГитарПро ... :)

до 2-3 дни ще е

 

едит = а може и да ти я пратя на акорди ... има там некфо солце дето само него на таб ше ти го напрая

 

айде със здраве ;)

Редактирано от Petrucci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами как се вади - слушаш и пробваш, докато я нацелиш :) . Обикновено се почва с баса, защото по лесно се чува - пробваш няколко ноти и все ще нацелиш верните. След това въз основа на баса може да добиеш представа за тоналността, акордите, къде да търсиш мелодията, пробваш няколко варианта и така, докато започне да ти звучи. :):) Е, някой път се случва да си мислиш, че си я извадил вярно, пък после да се окаже, че не е баш така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако може някой друг да я направи,че нямам електрическа и немога да пробвам.искам да я изсвиря на класическа да видя как ще звучи,че ми харесва мелодията,а по-нататък като си купя електрическа ще опитвам да вадя.пък и сега не чувам с лявото ухо въобще,и по-малко отколкото трябва с дясното,защото са ми възпалени от грип.разчитам на вашата помощ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
пробваш няколко ноти и все ще нацелиш верните

Така де - има най-много 11 грешни варианта :beer: 12-ият ще е верен :blink:

 

@Лелдорине - Тая мелодийка дето толкова ти кефи дали пък не ти прилича на "Погледни ме в ушите" :blink::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не те разбрах... :blink:

п.с.в началото мелодията дето почва на китарата.само това ме интересува.

Редактирано от Лелдорин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не те разбрах... :rolleyes:

п.с.в началото мелодията дето почва на китарата.само това ме интересува.

Ами песничката О!Азисе е преработка на "Погледни ме в ушите" :read: Пренаписали са текста и са я направили пъти по-металистко :D Иначе мелодийката верно е готина!

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едит: ааа шрифта екстремално гаден не излиза като хората. Лелдорин пращам ти я на пощата.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икарусе, човече дали ще ти се изхабят ръцете ако я изратиш и на vlex1@abv.bg :P

 

А иначе по въпроса за табването: Е хубаво де ама няма ли да е по-лесно да си извади на една струна тоновете и после да ги замени с акорди? :think: Чини мис е че тъй по-лесно и бързо ще да стане :hello:

 

 

Айде и със здраве :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.