Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ за окабеляването на летвата ми :)


Recommended Posts

Здравейте колеги ! Смятам да си модвам китарата малко и реших да е окабеля наново като и сложа 2 хъмбъкър-а , Split Coil суичове и Volume потенциометри за всеки канал по отделно. Помислих над листа хартия час два и това успях да измисля , та искам по-компетентните във Форума да дадат по едно рамо вярно ли мисля или грешно :girl_witch:

 

Splitcoilshema.jpg

 

EMGHZPickupWireColorCodes-700017.jpg

 

П.П. Съжалявам за грозната схема просто не знам със какво да начертая по хубава на компютъра

Редактирано от carnalsoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като се позамислих малко над това което съм начертал , видях , че при Split позицията на ключето ще имам последователно свързани намотки , тук вече познанията са ми малко плитки и само помня , че маи при този вид свързване адаптерът работи като Single Coil , но без характерния шум . Възможно е да греша :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля някой от модераторите да изтрие темата :) абсолютно в грешна насока съм е почнал , след доста четене из интернет осъзнах , че схемата е доста грешна и няма смисал да бистрим тук грешни схеми . Благодаря предварително след като начертая новата схема по възможност вярна тогава ще пусна темата :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за тези схеми , намерих куп други , но тези не бях . Само последно запитване имам :

 

sd.jpg

 

Там кадето са запоени екраниращия проводник и зеления проводник (предполагам началото на южната намотка при SD) третия пин на потенциометъра също е запоен нали ? Защото е странно закривен и не мога да разбера дали не се използва или е запоен на едно място със двата проводника към масата (което според мен е правилния вариант).

Редактирано от carnalsoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.