Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара за начинаещ


Deniss1

Recommended Posts

Здравейте, току що се регистрирах във форума. Видях теми като мойта, но искам лично да питам всеки от вас.Значи смятам до края на месеца (септември) да си взема електрическа китара.Свиря на класическа от 4-5 месеца. Сега мисля да сменя малко. Спрял съм се на тези фендер стратокастер модели.Естествено не от оригиналните :-( . А тези от тази форма (които изглеждат така). Разполагам (или ще разполагам :thumbs_up: ) със 200-250 лева. Ще свиря различно не не хард стилове. Видях китари като тези каквито казах по сайтове от 150-200 лева и смятам че ако си намеря такава няма да е зле.Говоря за 1-ва ръка. Относно усилвател имам уредба с вход за микрофон и незнам дали е необходимо кубе. Вие кажете.Та това е.Препоръчайте нещо като за начинаещ.(на електрическа).

 

 

П.С. Не съм ходил на уроци за кухарката.От нета.

Редактирано от Deniss1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, току що се регистрирах във форума. Видях теми като мойта, но искам лично да питам всеки от вас.Значи смятам до края на месеца (септември) да си взема електрическа китара.Свиря на класическа от 4-5 месеца. Сега мисля да сменя малко. Спрял съм се на тези фендер стратокастер модели.Естествено не от оригиналните :-( . А тези от тази форма (които изглеждат така). Разполагам (или ще разполагам :thumbs_up: ) със 200-250 лева. Ще свиря различно не не хард стилове. Видях китари като тези каквито казах по сайтове от 150-200 лева и смятам че ако си намеря такава няма да е зле.Говоря за 1-ва ръка. Относно усилвател имам уредба с вход за микрофон и незнам дали е необходимо кубе. Вие кажете.Та това е.Препоръчайте нещо като начинаещ.(на електрическа).

 

 

П.С. Не съм ходил на уроци за кухарката.От нета.

А читава саунд карта и колонки имаш ли ? Щом няма да свириш тежка музика, тези squier-и с 3 единични адаптера те устройват, пък и за толкова пари - толкоз.

 

Но ако свържеш китарката към компа ще е много по-добре отколкото към тази уредба ...

Редактирано от hristov_hr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, току що се регистрирах във форума. Видях теми като мойта, но искам лично да питам всеки от вас.Значи смятам до края на месеца (септември) да си взема електрическа китара.Свиря на класическа от 4-5 месеца. Сега мисля да сменя малко. Спрял съм се на тези фендер стратокастер модели.Естествено не от оригиналните :-( . А тези от тази форма (които изглеждат така). Разполагам (или ще разполагам :thumbs_up: ) със 200-250 лева. Ще свиря различно не не хард стилове. Видях китари като тези каквито казах по сайтове от 150-200 лева и смятам че ако си намеря такава няма да е зле.Говоря за 1-ва ръка. Относно усилвател имам уредба с вход за микрофон и незнам дали е необходимо кубе. Вие кажете.Та това е.Препоръчайте нещо като начинаещ.(на електрическа).

 

 

П.С. Не съм ходил на уроци за кухарката.От нета.

А читава саунд карта и колонки имаш ли ? Щом няма да свириш тежка музика, тези squier-и с 2 единични адаптера те устройват, пък и за толкова пари - толкоз.

 

Но ако свържеш китарката към компа ще е много по-добре от колкото към тази уредба ...

Еми компа го ъпгрейдвах преди 5-6 месеца и си сменях и дъното. Мисля че и картата заедно с него е сменена защото имам нови софтуери за саунд от тогава имам големи колони да. Но имам въпрос как се свързва 6мм жак към комп(винаги съм се чудил)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето такова нещо ти трябва:

http://www.thomann.de/gb/the_sssnake_1833_adapter.htm

Редактирано от hristov_hr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето такова нещо ти трябва:

http://www.thomann.de/gb/the_sssnake_1833_adapter.htm

Аха да знаех, че ще е със преходник.А какво ще кажеш за китара. Тези стратокастери са с 3 единични адаптера. А за музиката искам да допълня, че не искам тона да е някакъф само тънтене. Искам и нещо за рок така като от скорпионс. Незнам дали ме разбираш. Май дисторшън се казва звука ама хич не ми е наясно.Просто да не е като акустичнен звук, но с електричество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето такова нещо ти трябва:

http://www.thomann.de/gb/the_sssnake_1833_adapter.htm

Аха да знаех, че ще е със преходник.А какво ще кажеш за китара. Тези стратокастери са с 3 единични адаптера. А за музиката искам да допълня, че не искам тона да е някакъф само тънтене. Искам и нещо за рок така като от скорпионс. Незнам дали ме разбираш. Май дисторшън се казва звука ама хич не ми е наясно.Просто да не е като акустичнен звук, но с електричество.

Взимаш си страта за 200 лева, връзваш го към компа и инсталираш guitar rig примерно. Ефекти има колкото искаш :-( Това, че китарката е с 3 единични адаптера, не значи, че не става за рок звук :thumbs_up: Погледни maiden, malmsteen ... Нека и някой друг да остави мнение все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето такова нещо ти трябва:

http://www.thomann.de/gb/the_sssnake_1833_adapter.htm

Аха да знаех, че ще е със преходник.А какво ще кажеш за китара. Тези стратокастери са с 3 единични адаптера. А за музиката искам да допълня, че не искам тона да е някакъф само тънтене. Искам и нещо за рок така като от скорпионс. Незнам дали ме разбираш. Май дисторшън се казва звука ама хич не ми е наясно.Просто да не е като акустичнен звук, но с електричество.

Взимаш си страта за 200 лева, връзваш го към компа и инсталираш guitar rig примерно. Ефекти има колкото искаш :girl_witch: Това, че китарката е с 3 единични адаптера, не значи, че не става за рок звук :girl_witch: Погледни maiden, malmsteen ... Нека и някой друг да остави мнение все пак.

Да си взема старата в смисал 2-ра ръка ли ? Тук може ли да добавя линкове към сайтове да ти покажа какви китари съм загледал ?

Редактирано от Deniss1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Ясно ми е вече какво ми трябва и какво искам. :girl_witch: :girl_witch: :girl_witch:

Редактирано от Deniss1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, извинявам се че използвам тази тема, но сметнах за излишно да правя нова. Та .. и аз съм начинаещ, от скоро реших да си взимам китара, обаче все още не разбирам много и потърсих помощ от Вас. Харесва музика от типа на Three Days Grace, Evanescence. Парите .. ами де да знам, може би не повече от 600-700 лева. Кажете ако ви трябват още обяснения, защото както казах не разбирам. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не ползваш преходник, режеш единия голям жак и на негово място слагаш малък, така направих аз. Тук въпроса е дали има някой, който да направи тази процедура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.