Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с китарата


Lythianzz

Recommended Posts

Здравейте.

От 5 месеца свиря на Акустична китара ( Stagg ).

Имам едно проблемче, което смятам, че не е от мен. Много силно трябва да СТИСКАМ струните за да се чуе правилния тон, барета на всяка акустична китара мога да правя, освен моята. Смятам, че пръстите ми достатачно са заякнали, но продължават да ме болят като свиря.

Въпроса ми е дали мога да се налага по леко да натискам струните и да си свири като хората китарата?

http://www.rockandrollmusic.co.uk/xcart/im...guitar-test.jpg - това е модела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во което ми хрумва ... смени струните, звучиш като да не си го правил от 5 месеца(ако не е така ->извини)

2 - да се нагласи тръстРод-а, така че да е "прав" грифа

3 - да се изпили магаренцето до достатъчно ниско ниво та да не бръждят прагчетата

 

П.П 2 и 3 трябва да ги направи някой, който знае как се прави(пък той ще може да прецени дали/кое има нужда да се направи)

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много силно трябва да СТИСКАМ струните за да се чуе правилния тон, барета на всяка акустична китара мога да правя, освен моята.
Е спа ли като си я взимал?Дори да е подарък,трябва да се избира.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш ;)

най-лесният вариант - настройваш си китарата е ми бемол(от дебела към тънка - ми бемол/ла бемол/ре бемол/сол бемол/си бемол/ми бемол)

така струните ще са по-малко изпънати, съответно по-лесно ще правиш барета примерно

разбира се така китарата ти ще звучи по нов начин - някои хора/банди предпочитат това звучене и свирят в такъв строй, на някои хора пък не им харесва, ти ще прецениш за себе си

освен това, тоновете вече ще имат ново местоположение по китарата ти, което ще трябва да научиш(въпреки че щом свириш от пет месеца, сигурно не си научил/а голяма част от грифа и няма да ти е толкова трудно)

малко по-трудният вариант - купуваш си по-тънки струни

с по-тънки струни ще хващаш барета по-лесно, но пък на мен например по-тънките струни ми се впиват повече и затова и ме боли повече ;)

освен това с по-тънки струни звукът на китарата ще се промени(за повечето хора - към лошо, но отново ще си прецениш ти)

трети вариант - преценяваш дали екъшънът на китарата(разстоянието между струни и фретборд) ти е голямо, носиш талпата при лютиер, той ти казва какво може да направи по въпроса и срещу каква сума и ти преценяваш дали ти е изгодно - лютиерът ще поизпили тук-таме китарката и в резултат струните ще са по-близо до фретборда и съответно ще ти е по-лесно да свириш

 

ааа, и четвърти вариант :happy: ти свириш от едва пет месеца...някои хора сигурно за две години още не могат да хванат баре, така че не се притеснявай...поизчакай още малко, попитай учителя си за техники, които могат да те улеснят(ако нямаш учитеш - e-books, youtube), и ще видиш, че ще се получи :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хал - хабер си нямам какво е тръстРод :-( Струните са смeняни също. Ще се води на специалист значи китарата, друг вариянт не виждам. Мерси много за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.