Jump to content
Българският форум за музиканти

Метални Барабани


Recommended Posts

Интересно ми е някой дали е свирил на метални барабани,

какво ви е мнението,

откъде могат да се купят или да се пробват ако някой има,

някой да може ли да направи такива,

какви марки имат метални комплекти

и всякакви мнения по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето имаше няколко човека в София, които правеха метални барабани. Зора беше да си намериш рингове и машинки. Сядал съм два пъти на такива комплекти (правени, не оригинални). Звучаха съвсем нормално, но доста по-силно от дървени. Звука е доста "изцъклен", понапомпан и богат на обертонове. Доколкото знам, без да твърдя със 100% убеденост, навремето "Людвик" и "Греч" май правеха такива комплекти. Но след като не са навлезли масово в практиката, значи не са по-добри от класическите. Имаше опити и за пластмасови (плексигласови) комплекти някога, но и това остана без стабилно продължение. Класиката си е класика... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че Стунджи едно време първите барабани си ги направил от улуци.

А тези пластмасовите всъщност се наричат Акилни. Много бих искал един такъв сет...яко Джон Бонам :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Lombardo,кви са тия екзотични идеи от тебе бе човек?нали немаше да смениш Аматито доживот;)?иначе освен барабанчета ,латино тимпани/тимбалитоси/секви такива гъзарии не съм виждал метални барабани,звучи ми налудничаво честно казано,все пак съдейки по това което съм виждал,би трябвало и да намериш такива да са отворени отдолу че иначе си представям кво мазало става от обертонове и гадни кънтежи:godbless:дали някой е правил изцяло брас комплект ме интересува...и колко ли би струвал;):ph34r:;)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе и аз все се чудя защо металното барабанче винаги ме е кефело повече от дървеното?

 

А за АМАТИТО - с малко ъпгрейд си е екстра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе хей, връщате ме в 5-ти клас :D . Аз имам правени метални барабани :D (черни :)) ) хахаха. От Пуцинкована ламарина са :) и касата е 24" . Преди редовно взривявах ме с брат ми блока :metalist: , разбира се бяха 100 пъти по - добре от двете пионерски барабанчета :)) които ми бяха спътници в началото ... :) ох! ще се просълзя :P . А такива "пластмасови", един приятел от Варна имеше такива - Тама мисля, че бяха, но не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа... Преди няколко години си измайсторих сам барабани от поцинкована ламарина. А за по-голям фасон бяха прахово боядисани в черно. Каса 18", томове 12,13 и 16" , а барабанчето си остана New Sound. Използвах машинките от комплекта New Sound, който един ден нарязах с триона с опознавателна цел. Направих опит да намаля рамерите им, като огъвах дървото в гореща вода с дни. Е нищо не стана и не остана, освен железарията. А беше оня сет, дето стоеше в Мегамюзик срещу ЦУМ.

Та барабаните се получиха доста прилични, дори ги продадох на един бичв състудент, който ми пусна запис с тях от студио Акустична версия и звучаха съвсем прилично, не можеш да ги различиш от обикновени барабани. Та така.

Сега след този опит мога да направя още по-добри барабани. Мисля да отворя и фирма в някое малко градче, да се задомя, да си имам 3-4 деца, ферма, трактор, нива и добитък, да дъвча тютюн и да пия малцово уиски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Paiste  металните барабани:

http://www.paiste.com/products/paiste_ocheltree_drums/

 

обаче са мноогооо скъпи,гледам съм цените им: Егати паура  ;)  ;)  :happy:  ;)  :D

Не тва просто трябва да се покаже!

Paiste1.jpg

Paiste2.jpg

Paiste3.jpg

Paiste4.jpg

Paiste5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.