Jump to content
Българският форум за музиканти

I'm Still Here...


Aquarelle

Recommended Posts

Една идейка, която си свиря от известно време, и за която реших, че е удачен случай да си пробвам новата китара...и новия Logic :music336:

Изборът на китарната бленда едва ли е най-удачния, но все пак това е просто демо :punk_guitar:

Казва се I'm Still Here:

 

цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино звучи!

 

Липсва ми само фретлес :music336:

 

Пьрви впечатления:

- с тоя секстакорд в началото ме прати в The spirit carries on

- а с бийта в Through her eyes

 

(и двете парчета са от един албум - ПРЕслушала си го!) :punk_guitar:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ определено бях препратен към споменатия албум :)

 

Иначе парчето е яко, но след като го преполових вече ми се искаше бийтът да се е посменил малко... Може и да е защото ме боли главата. Утре пак ще кажа :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е било нарочно... :)

Просто като си го свирех и все ми звучеше познато... и накрая си пуснах

и се оказа, че е почти същото... и ме хвана яд много, ама какво да се прави...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе карай бе, нали е неволно плагиатство. :)

Ако някой каже, че си го откраднала, ще му кажеш:

- НЕ! Просто сьм се повлияла... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, мерси :greenangel::):D

 

Блендата на китарата е от Guitar Rig 3 - казва се Pink Numb Lead. Само намалих drive-a малко, че ми се стори вповечко за това парче.

Бийта и баса са от библиотеката на Logic 9, а пианото е Akoustik Piano - Bosendorfer 290 :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно е ясно:

 

Напълно ти е изсъхнал лака - сух като барут! :girl_witch:

 

Едва изчаках да изляза от пандиза (бях наказан от модератори за.. не знам за какво) и, макар със закъснение, да ти изръкопляскам. Сега разбирам за какво ти е била тая китара (определено не за да се учиш на нея :girl_witch: ) Щом това са още пробите на макбука и китарата, ще чакаме много от тебе в близко бъдеще.

 

Докато си разглеждаш и пробваш Лоджик-а, можеш да опиташ с барабаните нещо от това дето обяснявам в тая тема. Купешкия бийт си е ОК, но отнякъде ми се струва, че си имала в главата си леко друг звук- като този, за който се говори там...

 

Браво, още веднъж, и - давай Опус #2 за Китара и Лоджик !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :)

 

Прегледах темата за барабаните и ще се поуча от писанията ти - много са полезни и изчерпателни :hysterical:

 

Реално, това, което търсех като тип бийт е нещо ей такова, но май не ми се е получило :hysterical:

 

А за китарата - аз се уча от доста дълго време ;) ...просто до скоро все се налагаше да взимам назаем чужди китари, което ми омръзна и беше крайно време да се оборудвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм - това е друго нещо, по-късен Тото (със Саймън Филипс, мисля). Те дори през 80-те, с Джеф (Поркаро) не бяха екстремални като Фил Колинз и куп други с "80-тарсикия звук", а тука си е съвсем сдържано, предимно амбиентно. И все пак, на припева си е гейт-нато, а на солото- дори повече. Но с много мярка и не избива като парен локомотив в 'оня' звук.

 

Не знам как точно работи Лоджик-а, не съм го опитвал дори но не е зле, ако позволява да разделиш барабаните в собствени тракове и ако има по няколко 'виртуални микрофона' (като 'Room', 'Overhead' и пр) - та да си поиграеш с различен реверб, компресия и евентуално гейт. Ако пък дава само цели комплекти барабани, в имената на някои би трябвало да се подсказва епохата, която представляват...

 

Успех все в този дух!

 

П.с. Вземала си китара на заем? Ще си позволя един :girl_cray2: по топика 'китара на заем'. Преди няколко живота, когато учех класическа китара, вървеше следният мит за Сеговия (от 1-во лице, уж казано в интервю - пък може и да е вярно):

 

"Бях на 16 години, когато се осмелих да изнеса първия си публичен концерт - но нямах хубава концертна китара. Реших да опитам да взема под наем, и отидох при сеньор Рамирес (най-известния майстор-лютиер). Казах му, че искам да взема един от неговите инструменти под наем за концерта си. Той се учуди:

"Как така под наем? Какво искаш да кажеш?"

"Ами, виждал съм например във вестника обяви 'Дава се пиано под наем'..."

"
Пиано може, млади момко но китара? Китарата е сложен и скъп инструмент!.
.."
(Тая фраза ни разбиваше, щото купувахме китарите от ЦУМ по 40 лева, а пианата мислехме за скъпи) Разказващият продължава:

"Тогава му посвирих половин час, след което той ми
подари
най-хубавата, която имаше в ателието си."

 

Останалото е история.
:thumbs_up:

 

= = = край на оф-топика = = =

 

Та - може би е трябвало да пратиш едно демо до Ibanez или да посвириш малко на Икономов или който там ги внася :D

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха :)

 

Хубава е тази история за Андреас Сеговиа (и аз съм свирила малко на класическа китара)...но все пак, нека не забравяме, че той е живял в епоха и на място, където и когато хората са общували повече и по-нормално от сега...за съжаление такова отношение вече все по-рядко може да се срещне. Сега почти всичко се измерва в пари и технически превъзходства, а човещината е отишла толкова на заден план (особено в БГ), че чак се ужасявам...

 

Иначе по отношение на барабаните - аз никак не харесвам тези концепции с отделните обработки на барабанни тракове - губи се "живостта" и целостта на инструмента и започва да става изкуствен...

Този бийт, който сложих на парчето, целеше просто да има някаква ритмическа основа в акомпанимента и в никакъв случай не съм се опитвала да наподобявам сет барабани.

 

Иначе ползвам Addictive Drums, но все още нямам мое парче, в което да ги употребя по предназначение.

 

А Тото са ми сред любимите групи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

> "...Иначе по отношение на барабаните - аз никак не харесвам тези концепции с отделните обработки на барабанни тракове - губи се "живостта" и целостта на инструмента и започва да става изкуствен..."

 

Губи се ако човек не знае какво прави (мнозина не знаят - дори на комерсиални албуми в големи компании). Иначе това е един от начините да се постигне живост и цялост, инструментът да стане естествен...

 

Но за това, ако има интерес, ще отворим отделна тема където трябва (питайте, ние отговаряме :D

 

- - - - more off topic - - - - -

 

Toto rules!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.