Jump to content
Българският форум за музиканти

Mesa Dual Rectifier Road King


preIbanez

Recommended Posts

...напоследък взех да проявявам нездрав интерес към този усилвател и ми е интересно дали някой съфорумец се е сблъсквал с непосредствено...слушал отблизо...свирил...рзучавал опциите...и най вече каква е рзликата спрямо обикновенния Dual Rectifier...освен очевидните дадени в спеификаиците...освен това колко добър е чистият звук....за драйва предполагам не е по-различен от стандартния Dual Rectifier драйв...

 

http://www.mesaboogie.com/Product_Info/Rec...ng/roadking.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по скоро посредствено имам впечатления, свързани с това, че все по-често виждам тази глава в гиър-а на много групи за турнетата им. Иначе би ми било интересно да чуя драйв ченъла на 2х6L6 + 2xEL34 едновременно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва с което мога да помогна аз ето блок схемата на ревижън 2 роуд кинг

 

road.jpg

 

 

Дефакто твоя дуал е все едно това :

 

roadconvtodualr2ch.jpg

 

В твоя амп половинката от първата ламбичка V1B не се ползва и е замасена. Тук е вкарана в употреба.

 

Роуд кинга е дуал ректо (като стария 2 ченъл) с добавени 2 чисти канала с отделни тонкорекции + ривърб.

 

Надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...има защо да е там определено...спеификаиците сами по себе си са доста впечетлителни...около нея може да се изгради невероятна многокомпонентна рак система с всичко необходимо за постигане на всевъзможна палитра от магнетични звуци...жалко че най-близко може да се пробва в гръцко...по нашите земи едва ли се намира притежател...дано поне някой я е пробвал и да сподели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...че какво им е на раковете...аз просто не им ползвам пълните възможности...ама за китаряги които искат да звучат многоефектно това е идеалното решение...аз просто си свиря с едното драйвче и ми стига...но далеч не всички са така скромни откъм звук...все пак бих се радвал ако някой ден се обогатя с Road King...бих бил доволен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен това колко добър е чистият звук

 

Ако се съди по схемата в единия от режимите трябва да е достатъчно чист. 3-ти и 4-ти канал са стандартния ректифайърски канал по две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти го!

 

Ти да не ми се обиди? Аз на шега.

 

...ти пък...аз не съм тънкообиден... :greenangel: ...пък и с теб делим общ вкус все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от известно време се заглеждам по RoadKing II . Но са много пари ... иначе пичовете от меса са вкарали чистия канал он lonestar който е най-добрият чист канал на меса .. ама Много пари 8000-9000 с кабинет,но си заслужава .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето директно сравнение между 2-та усилвателя (не е мое, от друг форум е)

 

http://files.getdropbox.com/u/332050/Dual%...0Rec%20GTRS.mp3

http://files.getdropbox.com/u/332050/Dual%...ster%20GTRS.mp3

 

В същата стая, през същия кабинет и със същите крайни лампи, само различни предусилвателни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И двата са яки не мога да си открия фаворит...

 

п.с. след 10 пъти прослушване явно дуал ректо ми ляга повече на сърце !

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и двата усилвателя звучат вълшебно...поне това не може да се успори според мен...те затова феновете по широкия свят си подреждат по няколко знатни главички над кабинетчето и си избират с какво да свирят според настроението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.