Jump to content
Българският форум за музиканти

♥-♥-♥-♥-♥... ЧАЛГА ...♥-♥-♥-♥-♥


Kurt Uvash

Recommended Posts

Еми кво да се прави. Сингбек е всъщност, за познат, плати си човека. Не можах да го върна, пък и не съм искал. Все пак "е предизвикателство" за моя нежен мозък, ситно накълцан от Skeleton Of God, Gorguts и старите Cryptopsy. :greenangel:

 

Сингбек: Плачещо сърце

 

Правих го само на Reason 4, че вътре си има всички семплери и синтове и дръм машинки. Вдигнал съм накрая нивото в Audition 3. Вокалите (няма ги тук) на пича заедно със тоя сигнбек ги смесих в Reaper 3.102. Ето и рийзънския файл. Ще върви само на Reason 4 (с стандартните рефили към програмата, няма допълнителни):

 

Sofi.rns

 

Файлът е запазен като редактируем .rns, така че който иска, да си ръчка из него.

 

П.п. Може да споделите мнения, та да знае човека друг път да идва ли за песен при мен или да чакам мутри пред вратата! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майкоооу.

Зимата идва..Деня стана къс..Хората правят чалга сингбеци..

Стилно.Стилно. Доволен ли е клиента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето парчето не е на Софи-то :music336:

 

Като цяло, добре си го барнал, но личи, че не усещаш тънките моменти с динамиката и сърцето, ама на 4 ракии ще мине повече от прекрасно :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лудницата е !

 

Върна ме назад много назад събор на едно село , 2 мазни дебели пича с синджирите и ланците с още по мазните 2 клавира и вокалите яко с дилей брат ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом те е отнесла някьде, значи музиката сама по себе си си е свьршила работата! :punk_guitar:

Друг е вьпроса, че самата музика е осквернена, заради това че неизбежно правим асоциации с поп-фолк и невежество...

Мен ме дразнят маниера на пеене и текстовете, но не и самите звуци (музиката).

 

Най-лесно се тьрсят кусури - трудно се откриват хубавите неща!

Говоря принципно.

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех му 40 кинта. По 10 лв. на час. За една вечер беше почти готово. Леки корекции на другия ден. Нищо не е свирено. Мишка, PC клавиатура (сегиз-тогиз), Creative Audigy, 1GB Ram, P4 на 2,4 GHz, Р Reason 4, слушалки за комп (мисля че бяха 21 лв.). Вокалите не мога да ги пусна по негово желание. :offtopic-001:

 

А, аз харесвам много всякаква музика. КОфтито на чалгата е имиджът и целта - масово афиширане на низки страсти. Някои балади правят изключение (като тази). Иначе не съм казвал, че парчето е на Софи. Свилене, подзаглавието на темата е изпълнителката на парчето. Мисля че беше на Супер Експрес, ако не е крадено от някое турско или румънско. Не съм дълбал чак толкоз. Динамика не съм правил, с изключение на някои неща от бузукито и то съвсем, съвсем леко и произвоно с мишката. Опитното ти ухо го долавя, че е така. То са си MIDI блокчета, няма как иначе. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е наред тука, ама тоя MIDI дудук откъде го изпраска....най ми хареса "бенда" на дудука как звучи, сякаш че изстрелваме Гагарин в космоса! :offtopic-001: Иначе почти всички чалга мотиви си ги спазил, нищо че подобно живо изпълнение на това парче може да се направи и с един обикновен "Хитър Петър" на момента, по желание на чичкото, който по това време на вечерта обича абсолютно всички в ресторанта :cheers2:. Хареса ми, че си спазил слабите времена и преходите ти са съвсем чалгарски както трябва! Успех с продажбата на китарата, така като гледам няма да ти трябва повече! Изглежда си открил призванието си! :D

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой ми плати правя и инструментали на Cryptopsy. Обаче откъм звук да не очакват 1:1. Не е като с едно CASIO самосвирчица да правиш брутален метъл. Няколко парчета съм правил така, даже руски частушки с окардиони и балалайки и комай едно-две рап инструменталчета. Това са детски играчки.

 

Истинската тръпка е да правиш изродщини като The Faceless и Frank Zappa. Там вече зорът е осигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе! Че аз ше направя цяло сьстояние, като продам тоя singback на 20-30 певици от столицата, които не знаят за тоя форум и ще ги тваря 50-тарка (разлика в стандарта)! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво Kurt Uvash

Имам един познат футболист дето обича да свири и пее такива работи:

http://www.youtube.com/watch?v=j2JjnFontu8

 

Сега ше се явява на некъв конкурс на Ку-ку бенд, та ако разрешиш да ползва трака.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за разрешението!

Btw, като казах, че трябва да се стремим да сме позитивни - много готини разложени китарки в интрото. :punk_guitar:

Микса ми хареса, а и нивото е много добро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.