Jump to content
Българският форум за музиканти

Изметнат чинел


Recommended Posts

Получих си чинела от Сащ след хиляди разправии в митница, пощи и други тъпо измислени "организации" та.. Ето какво получих:

 

03092009t.jpg

03092009002.jpg

03092009001f.jpg

 

А сега кажете ми как да го оправя това чудо :)

Не искам да го връщам, защото преминах през хиляди тъпотии докато го взема.. И ако е безполезен /в което не ми се вярва/ ще си блъскам така на него, защото замалко да го блъсна в главата на служителките в пощата и тяхното пренебрежително отношение!! И от тук сами се досещате ако взема да го връщам..

Благодаря предварително!

Редактирано от strais
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле мале...тия какво са правили,направо ти съчуствам.Единствения начин е да пуснеш жалба,все пак пратката която си получил е повредена и са длъжни да ти заплатят обезщетение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оф.. то ако се стига до жалби и обезщетения, аз ще платя сигурно още толкова колкото ще ми дадат.. дадох 22лв за ддс, 3лв мито, 17лв за декларация, 5лв в пощата /пощенска такса/ и това след като се разходих хубаво из митницата и пощата, на десетки гишета и обяснения.. Затова не ми се занимава с тези претоварени от "мисъл" институции, а камоли да ходя и до други тем подобни..

Затова ще съм изключително благодарен, ако някой знае как да оправя чинела.. Виждам, че ще трябва да е със сила /както е било и направено това/ но ако някой е имаЛ този проблем.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш две опции:

1. Връщаш го

2. Дотрошваш го (може и да имаш късмет и да го оправиш, но аз не бих разчитал на него)

Въпреки че няма много голям избор пазарувам от България - няма проблеми, а е добре и за икономиката ни.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай краищата да ги минеш леко с чукче,обаче като го правиш това подлагай някакъв мек парцал, за да не прецакаш съвсем чинела.Мисля,че чинела е гъвкав и би трябло да се върне в първоначалната си форма

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето една "трова" съм я правил няколко пъти "китайка"(и обратно),нямаше и абсолютно нищо!!!Хващаш ръба с две ръце,подлагаш го на дюшек и натискаш с коляното в центъра.После всичко е ОК!!!Както казах с моя нямах проблеми,само твоя да не е като този който показва saxon :D !!!Успех и ако не си сигурен дали ще успееш..........,просто не го прави!!!Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което е написъл бобчо ще свърши работа със сигурност, не се притеснявай, а го натисни с две ръце и той ще хлътне на обратно! Не е повреден и това няма да се отразни по никакъв начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ман,да не си поръчал това?

Larg_10_B8_China_Splash.jpg

Не, не е това. Мога да различа китайка от малайзийка.. :offtopic-001: Моя е пак B8, но 18" Thin Crash..

 

Благодаря на всички за адекватните отговори.. и наистина ще се мъча да го "преизметна" в първоначално състояние.. но така като гледам май ще трябва да му се 'кача' отгоре, че е дооста стабилно чинелче.. Даже баща ми вика: гледай го това, какъв зор е видяло?! Та затова казвам да не го връщам, защото от една страна ще трябва да дам отново пари за доставка, от друга ми е писнало с НЕадекватни 'институции'..

Благодаря отново на всички и като /ако! хаха/ го оправя ще почерпя :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 неща ще те питам:

Колко ти е струвал чинела, че си плащал мито и т.н.ако си го поръчал от сайт или някаква фирма, необлагаемия максимум е 150евро, а от частно лице на частно лице е май към 50-60 евро, не съм 100% сигурен за втората сума!

Защо не си пратил снимките и на човека от когото си го купил със едно много лошо писмо към снимката и да им кажеш, че повече няма да пазаруваш от тях и че не искаш да ти подменят чинела за да не се разправяш пак с бюрокрация в БГ!

А за мен чинела изглежда невероятно яко и си единствения в БГ с такъв, така че си го пази и дори на обратно си свири с него!!

А от къде го поръча чинела, магазин или сайт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на чинела нищо му няма.Тапаците са го натиснали при пренасянето.Това се получава като му седнеш отгоре или го натиснеш силно по камбаната освен ако не са го пресовали направо.Ако е само изметнат лесно ще му върнеш първоначалната форма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 неща ще те питам:

Колко ти е струвал чинела, че си плащал мито и т.н.ако си го поръчал от сайт или някаква фирма, необлагаемия максимум е 150евро, а от частно лице на частно лице е май към 50-60 евро, не съм 100% сигурен за втората сума!

Защо не си пратил снимките и на човека от когото си го купил със едно много лошо писмо към снимката и да им кажеш, че повече няма да пазаруваш от тях и че не искаш да ти подменят чинела за да не се разправяш пак с бюрокрация в БГ!

А за мен чинела изглежда невероятно яко и си единствения в БГ с такъв, така че си го пази и дори на обратно си свири с него!!

А от къде го поръча чинела, магазин или сайт?

Проблема идва от шипинга,а не от там където го е поръчвал.Като знам какво става по летищата и как се мятат багажите и колетите по самолетите,просто не се учудвам,че го е получил в такова състояние

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 неща ще те питам:

Колко ти е струвал чинела, че си плащал мито и т.н.ако си го поръчал от сайт или някаква фирма, необлагаемия максимум е 150евро, а от частно лице на частно лице е май към 50-60 евро, не съм 100% сигурен за втората сума!

Защо не си пратил снимките и на човека от когото си го купил със едно много лошо писмо към снимката и да им кажеш, че повече няма да пазаруваш от тях и че не искаш да ти подменят чинела за да не се разправяш пак с бюрокрация в БГ!

А за мен чинела изглежда невероятно яко и си единствения в БГ с такъв, така че си го пази и дори на обратно си свири с него!!

А от къде го поръча чинела, магазин или сайт?

Чинела го взех за 75$ от Ибей. От магазин /явно, защото продават само музикални инструменти/ Платих си и 30$ доставката и НАЙ-ИНтересното е, че си платих и 2$ ЗАСТРАХОВКА! :punk_guitar: Всичко на всичко ми излезе 200лв чинела /заедно с мито и другите "БГ такси"/ Тежи 2,100 кг.

Все още не съм пратил снимките и "хубавите" думи към продавача.. И това ще направя.. ще видя в какво настроение ще съм днес, защото се прибирам от нощна смяна и нямах време да се занимавам да пиша "стихотворения" :thumbs_up: /нали ме разбираш.../ Така, че ще видя в какво настроение ще съм през деня ДОКАТО се опитвам да го оправя и ще му драсна един два реда хубави думи.. :yes:

1во - беше го сложил в някаква измислена кутия, "опакован" е силно казано, защото беше го олепил с вестници и две резки тиксо.. Явно за пукащ найлон не са чували.. А кутията беше толкова смачкана, че направо си се вижда какъв "зор" е видял чинела..

2ро - дори и една лепИнка ЧУПЛИВО не си беше направил труда да сложи.. Може да не знае, че съществуват, а може и да не са му се давали $ за такава, не знам.. :music336: Иначе си беше доставен по Air Mail-a..

И 3то - УЖ ми беше пратил палки БОНУС към чинела, но най-интересното е, че не беше ги декларирал и.. се сещате, че просто ги нямаше в пакета.. Някой някъде си ги е харесал, защото ест беше отварян пакета преди да го видя аз.. И като го питах защо не ги е писал в декларацията, ми отговори, че "нормално" не ги вписвали, защото били с нищожна стойност.. ХА-ХА-ХА.. еми нямаше ги.. И с най-голямата си наглост, "служителката" в Български пощи АД, като я питах, къде са МИ палките, ми отговори: "Аааа тука такива палки няма, нали виждаш.. Вестници има ако искаш да си вземеш!" Добре, че тя го държеше чинела, защото ако го държах аз, незнам откъде щеше да и го..фрасна.. Както и да е! :ph34r:

Та такива раБоти.. Благодаря на всичко отново, аз преди малко станах и се заемам да го издъмбя отново.. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.