Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да напиша и изпълня песен?!


Recommended Posts

Привет, вчера ми дойде идеята да направя сам песен и я изпълня в акустичен вариант, като я посветя на една приятелка :greenangel:

 

Текста ще го напиша,но основния проблем е инструменталната част :hysterical: . Свирил съм малко на китара (по ноти,разни мелодии...), но акордите така и не ги започнах.

Имам кухарка с найлонови струни, която хич не ми допада, но за акустична с мет. струни така и не събрах пари...

Та единият вариант е да науча няколко акорда (което нз колко време ще ми отнеме) и върху тях да изпея нещо; опасявам се че техниката на пеене също ми е зле, но нещо бавно мисля, че ще мога да го докарам, разчитам и на хубавия си басов тембър ;)

 

Нещо такова ще да е : песен

 

Ако споделите някоя по-лесна мелодия (бавничка) като тази от клипа (на 2-3 струни,някой друг акорд...), ще е най-добре и мисля че това ще е начина, ще си припомня нотите, а може и с табулатура.

 

 

Компромисният вариант е да си намеря някоя хубава мелодия от песен като вокалната част да е от мен, как може да стане това? Сещам се че на Guitar pro tab можеше освен китарата и други инструменти да се пуснат? Свирил съм преди 2г ...

 

 

Ами това , посъветвайте ме нещо, че сега ми е дошло вдъхновението за музика :hysterical:

 

Иначе отдавна искам да се науча на пиано и китара да свиря. :punk_guitar:

Романтична душа съм, както и творческа и се радвам ако направя една песен. Това може да ме мотивира да започна да свиря отново и то сериозно.

 

Благодаря

Редактирано от Deep Purple
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е най - добре да вземеш китарата и да свириш по много и често. Така ем може да измислиш нещо, ем ще се научиш да свириш по - добре. Също така според мен колкото по - добре свири един човек, толкова по - голям шанс има за хубава мелодия :punk_guitar: !?

П.С. Guitar Pro може всичко !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човече захвани се здраво с китарата,ако трябва спи с нея-не я пренебрегвай.Ако имаш идея за песен или текст и други музиканти могат да я направят и пак да си е твоя(авторска)

 

 

бассиста от Варненската банда ONE-X

 

http://www.myspace.com/onexgroup

 

 

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.