Jump to content
Българският форум за музиканти

Проверка на грифа


Recommended Posts

Как се проверява дали грифа на китарата е прав? (свиря на Jackson 24 прагчета ако е от значение)

 

Надявам се тук да е мястото да си задам въпроса. Някъде из форума бях виждал как точно се проверяв,а но сега не мога да намеря темата и ми е спешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да видиш дали не е механично изкривен го погледни по дължината му срещу светлина. Ако не си кьорав и ако е крив ще го видиш сам.

Иначе дъгата я провери като натиснеш на 1ви и 14ти праг...според това, което съм чел трябва да има място между струната и предполагам прагчето колкото кредитна карта, демек милиметър и малко отгоре.

 

Можеш и да го провериш като просто просвириш прагчетата. Ако забележиш тенденция в някой сектор от грифа масово да бръждят значи нещо се е сдухало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе дъгата я провери като натиснеш на 1ви и 14ти праг...според това, което съм чел трябва да има място между струната и предполагам прагчето колкото кредитна карта, демек милиметър и малко отгоре
Това е много,но въпрос на удобство,важното е да има "просвет",иначе грифа е обърнат назад.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В най-добрия случай като погледнеш трябва има "просвет" както Hillbilly каза, но да не е повече от 1мм.

При повечето китари тръс-родовете са различни следователно и центъра на дъгата. В твоя случай направи проверка на 1-14 и на 1-24. Гледай да е по-малко от 1мм.

 

 

Поздрави!

Данио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дамм пробвах 1-14 и 1-24 (отначало беше направо допряна струната), врътнах малко и се оправи всичко. Даже след това успях и да я интонирам. :) Мерси за помощтта !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.