Jump to content
Българският форум за музиканти

Midi за китаристи


the_gorer

Recommended Posts

Ще задам няколко леймърски въпроса:

Кой е най-подходящият MIDI Sequencer за ползване от китаряги?

Гледам доста хора барат GuitarPro и с него си пишат цели композиции - барабани, бас, всичко.

Искам и аз така. smile1bz.gif

Има ли начин в GuitarPro да виждам едновременно партитурите на всички инструменти или трябва да прехвърлям от джам на джам, та да си видя отделните инструменти поединично?

Абе въобще - трябва ми лесен за използване, интуитивен MIDI Sequencer за китаристи, без затормозяващи менюта и с възможност за показване на всички инструменти в микса едновременно.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мултитрака в GuitarPro и той не кефи - трябва или да скролвам непрекъснато или да си купя 102 инчов монитор.

Защо са сложили толкова голямо разстояние между отделните тракове само те си знаят. :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мултитрака в GuitarPro и той не кефи - трябва или да скролвам непрекъснато или да си купя 102 инчов монитор.

Защо са сложили толкова голямо разстояние между отделните тракове само те си знаят. :curse:

Аами те разстоянията могат да се гласят. Поне в по-старите версии можеше, щото на един приятел му бях мятал едни скрийншотове, та бях нагъчкал по половин песен на екран :P

 

 

Ама чесно не мога да си обясня, защо то е да гледаш примерно 5 трака едновременно. :unsure: Поне на мен никога неми се е налагало подобно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не мога да си обясня защо ти е да виждаш всички тракове ... аз си композирам трак по трак ... и се получава :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си ги нагласям по два, максимум три трака - първо си пиша едната китара примерно, по нея нагласям втората, по първата/втората нагласям барабаните, след това или по китарите или барабаните правя баса, клавирите и т.н.

Малко става бавничко, ама пък е забавно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поглед върху всички тракове едновременно ми трябва заради аранжимента.

Така е по-удобно, по-лесно, по-бързо и по- за мързеливи хора. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.