Jump to content
Българският форум за музиканти

Кое да купя - Esp F-50 или Ex-50 или нещо друго ?


PureEvil

Recommended Posts

Здравейте, ще бъда благодарен ако оставите мнението си по въпроса :)

Двуомя се между тези 2 китари на ESP, които са доста близки като клас, но все пак имат някои разлики.

В крайна сметка не знам дали това ще е най-добрият избор за мен, но това са ми фаворитите за сега

Мерси предварително ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с горното мнение.

Бих ти препоръчал малко повече F-ката, понеже е по-удобна за свирене седнал, а ти вероятно си начинаещ и това си е от значение. Ако ще солираш, двете прагчета отгоре също не са за изхвърляне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което и да вземеш няма да сбъркаш.В 1 и същи клас са.Ако искаш да имаш ,,необикновенна китара"си вземи EX ако искаш да правиш повече сола си вземи Ф-50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо което забелязах, а другите не са споменали:

ех-> 24.75"

Ф ->25.5"

 

различна дълижина на мензурата, късата е тип "джипсън", а дългата "фендер" доколкото това може да се нарече така ...

 

иначе това след себе си води: условно слагаш и на 2те еднакви струни 9-42 , в МИ първа струна ще ти бъде съответно 24.75 - 5.61кг, а 25.5 - 5.96кг ... което на пръв поглед е малка разлика, но при по дебели се усеща повече че късата мензура е "по-мека"

 

другото нещо обаче е, че в реда на мисли формаНаКитара, марката и т.н. ще свириш по- тежички неща и вероятно в ниска настройка, което според мен ще наклони везната към дългатаМензура(неслучайно БаритонКитарите са с още по- дълга 27")

 

дано съм да достатъчно правилна насока

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фендерите са 22 прага при 25,5 мензура, F-50 e с 24.

Късата наистина е тип "Джипсон" ( ;) ), даже е грозен репликат на "Експлорер".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Jorko_Beliata

виждам си много наясно коя китара с колко прагчета я правят .... тук идеше реч за дължина .....

 

но като искаш да видиш фендер-24 ...

.. може би той свири с "копие" защото няма пари .. или е сменил марката ????

 

но както казах идеята ми беше за дължина, а не брой прагчета(дори никъде не съм го коментирал този въпрос)

 

.. да не споменаваме, че "по- класическия" фендер е с 21

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискусията пак отиде в друга насока.Относно самата тема аз бях решил да си взема Ex-a,но се отказах и си взех М-100FM.Имам предвид китарите наистина са от един клас и от теб вече зависи коя ще избереш според нуждите ти.

Успех с избора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

badValue, ти без никакво си много по - голям разбирач от мен. :)

 

Това, което ми прави впечатление в пропорциите на стандартния "Фендер", за разлика от "Джипсон" репликатите (22 прага, 24,75" мензура), които съм хващал, както и стандартните "Уизард 2" и "Уизард 3" (24 прага, 25,5") грифове е, че прагчетата към "нът"-а са доста по - разчекнати при "Фендерите", като че разстоянието между прагове 1-7 е по - голямо отколкото на други модели китари.

Може да съм кьоорав и да е оптична измама, знам ли...

 

Доста порових из Гугъл, но не можах да намеря нищо за пропорциите на фретборда бри различна мензура. Ако някой се включи или даде линк ще ми е интересно.

 

О, и 24-праговия "Фендер" е много интересен, не съм предполагал че правят такива модели. :)

 

Калмар, пише се "Джипсон" в чест на тази китара :)

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съвсем прав си ...

точно там е разликата .. застоянието м/у нът и всяко прагче е различно за разлДължини мензури...

fretCalculator - и още много други такива "програмки" има, но правят едно и също...

нът -> 1прагче

 

25.5"(647.70мм) --- 36.35мм

24.75"(628.65mm) --- 35.28мм

 

не е оптична измамата, затова зависи и кой на какво е свикнал....

 

а "купувача" да опита и 2те и да реши дали има някакви предпочитания към някоя от 2те конкретно (ПРС --- 25")

 

извинявам се .. излъгал съм за баритона --27.67" = 702.82mm

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.