Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарка за 50 лв.


Recommended Posts

http://www.esnips.com/doc/8bc0e6c9-c685-47...217c69984/impro

 

2-минутна импровизация с китарка, която взех за 50 лева преди година, от магазин за преоценени немски стоки. На китарата не пише марка... :) Беше с найлонови струни, но и сложих метЪлни. :)

 

Настройка DADGAD

 

Записано...преди един час. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си August Rush ве човек :) много яко свиренйе си праснал и идеята е супер супер.

Не знам дали си гледал August Rush, ако не си гледай го.

и да издадеш с кви микове си записвал итн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на двамата... ;)

 

Първа и втора струна бяха ръждясали, но изпотената ми ръка премахва всякаква ръжда. :D

 

На този филм съм голям фен... :cheers2:

 

Микрофона е само един.

http://www.behringer.com/EN/Products/C-1.aspx

 

Дублирах китарата и я сложих в ляво (L-65) с 30 милисекунди закъснение, а другата R-35. От време на време се чува и втори глас R-47.

 

Китарата не съм я настройвал по тунер... ;)

 

Ревърбче от Кюбейса...друго не се сещам. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Polyphone, мерси и на теб. ;)

 

Пропуснах по горе да напиша за миксера-Phonic MU1202.

 

http://www.scavino.it/phonic_mu1202.htm

 

На десния канал вдигнах малко средите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cool ! :punk_guitar:

 

Една възможна рецепта за отличен запис:

 

П.Е.К + Е.А.О. + П.С. + В = Хит

 

където:

 

П.Е.К. = Полустрошена Евтина Китара,

Е.А.О. = Евтино Аматьорско Оборудване,

П.С. = Превъзходен Свирач и

В = Въображение

 

Отивам да си купя веднага първите две съставки. Ами другите отде да ги взема? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Такаа.преди да почна да кажа, че много яко свириш :) .. идеята много ми харесва, има много интересна мелодия :) .. По начало много се кефя когато има келтски мотиви вплетени в някоя песен. Ии тъкмо щях да кажа, че китарата е кофти, ноо за 50 кинта сигурно звучи добре :) . Моята акустична е за 250 лв. и пак звучи кофти :drummer: така че ..не се учудвам :) .. Иначе инструменталчето е супер .. :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер яко звучи!

 

А сигурен ли си че китарата има тръс род, че си и сложил метални? Или ефекта е търсен :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я... не очаквах че някой ще върне тази тема. Мерси и на вас колеги :D .

 

Ами какво да се притеснявам, той грифа си имаше лек фабричен дефект още като вземах китарата. От 12-то прагче надолу грифа е малко по-висок и струнките си браздят.

 

Струните са ниски (така я взех) и в тази настройка не вярвам да и стане нещо... нали става въпрос за 50-лв :). Свиря с десятки.

 

Като по-млад китарист съм правил и по-големи щуротии, слагал съм найлонови с метални...

поради липса де... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко! Доста Led Zeppelin III усещане долавям, сигурно защото и настройката е точно една от любимите на Джими. (в такава е Kashmir и тн.) Браво! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенкс момчета, наистина си е голямо зарибяване да се свири точно в този строй. Опитвал съм и други подобни, но този ме радва най-много, особено след тежки шред упражнения :hysterical:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.