Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за Mxr+ Distortion


Recommended Posts

Здравейте зеших да си направя това чудо (виж заглавие) но имам няколко проблема.

 

mxrdistp.th.gif

 

кам кои крачета трябва да свържа инт. схемата.

 

741pinout.th.gif

 

и тези конгензатори какви са (.047uf, .001uf , .01uf .... ) електролитни или ..... и ако да какъв им е поляритета

 

p.s Благодаря предварително :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи всичко ти е нарисувано на долната снимка която си пуснал както виждаш триъгълничето така го вързваш .047-47нф.,.001-1нф ако не се лъжа.

кондензаторите са неелектполитни самоче не мисля че схемата си заслужава труда все пак пробвай може да греша те частите са някакви стотинки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука имам една табличка и пише нещо подобно 0,47 са 470 нанофарада, а 0.001 си е 1 нанофарад. Моля да напише някои които го е правил какви е използвал някои друг савет и тн. . Има ли някои монтажна схема, рових из нета ама нищо. Гледах из форума няколко правене дист-а и всичките бяха в някво яки кутики аз нямам никаква идея от какво да използвам... или са пък от стари дистове... не знам. Слушах няколко семпла и ми хареса звука и реших да пробвам тая схема и както каза частите са някъкви стотинки. И двете "V+" на схемата за каъкво са трябва да се свържат или ......

 

p.s Благодаря предварително

Редактирано от nerven_hamster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави да попитам (немога нещо да едитвам) и за тези кондензатори 1uf на 25 и на 35 V. Тези пък какви са в една книжка ги гледам "полупроменливи" ги водадат??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено електролитни кондензатори.

Иначе със 741 не съм работил отдавна, но пиши в нета 741 и виж как се свързваха офсет крачетата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.