Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос - струни


Hendrix94

Recommended Posts

Ами значи ще сменям струните на една стара Кремона на дядо ми обаче незнам каква дебелина да взема. Та с каква дебелина са обикновено акустичните, защото на акстична никога не съм сменял струни а пък за ел. ползвам 9ки, а пък 9ки-те ще са тънки. Мерси предварително :thumbup:

Редактирано от Hendrix94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

Отскоро свиря на китара, започнах именно с акустична "Кремона". Честно казано, нямам представа с каква точно дебелина се водят струните. Ето обаче опаковката, вероятно ще те упъти. :girl_witch:

 

dsc00542g.th.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами както се продават струни за електрическа така се продават и струни за акустична китара. Обикновено най-тънките са 10-ки :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам, 10-47, 11-52 или 12-54, запомнете за акустична китара, има значение.

На мен лично ми допадат именно 12-54, но това е лична преценка и вкус,

ако пък си съвсем начинаещ, просто отиди в магазина и попитай, няма нищо срамно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре, че и преди съм виждал струни ... това което с добра фантазия се вижда е, че това е 6та струна от 10ки фендер акустични

и аз бих препоръчал 10, но другото нещо което мога да кажа е, че колкото са по- дебели(натегнати) струните на акустичната китара толкова по- добър звук вадят .... но не бива да се прекалява - мисля че тази китара може и да няма тръстРоди може да не и понесат 12ки да кажем... а и твойте пръсти може да не се справят с 12ки в МИ

друг въпрос китарата за метални струни ли е ???

1. магаренцето под лек наклон ли е .. 6та е с 2-4мм по дълга от 1ва --- за метални струни

2. ако осите на които се навиват струните са пласмасови и около 5-8мм диаметър - има ОГРОМНА вероятност да е за найлонови струни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е за метални струни. И аз мислех за 10ки или 11ки, но май ще те послушам и ще взема 10ки. Ще питам и в магазина да видя и там какво ще ми кажат.

 

P.S. Мерси за отговорите! :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10-48 80/20 бронз фендер за акустична китара

 

80/20 Bronze, (70 XL) 80/20 Bronze Wound Ball End SetsGauges: .010, .014, .022, .030, .040, .048

 

 

@Hendrix94 - аз лично предпочитам фосфорБронз (93/7), а не бронз(80/20) комбинацията , но това вече е лично предпочитание и вкус

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Hendrix94 - аз лично предпочитам фосфорБронз (93/7), а не бронз(80/20) комбинацията , но това вече е лично предпочитание и вкус

 

ами ок аз не мога да кажа на кои ще ми е по-добре но мерси все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видях.че си от сф и мога да ти препоръчам в такъв случай понеже ги има..

ърниБол - в фактор ги има.... 10лв последно бяха като съм си взимал

варианта 10/52 - (първите 3 са от комплест 10ка, а другите(4,5,6) с дебелина като за 11ка)- 3та(сол) е без намотка

80/20 - рок& блуз

93/7 - хибридСлинки акустик

 

на тънките лесно се свири... а дебелите имат доста плътен звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам ърн бол са по 10лв в фактор то ми е точно до училището, но аз като че ли предпочитам 3та да е с намотка. Поне на сегашния ми хонър 3та е с наморка и като чели по ми харесва. Някък по плътен звук вади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено ако 3та е омотана е по- добре... като харесваш,а такива по-добре и щом са ти началъм ... 10-50 ако са ти меки ... следващия път 11-52 :blink:

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не при 10-52 "хибридния" вариант --10(123)-11(456) 3та е гола

а при нормалните комплекти 10-50 и 11-52 3та си е с намотка

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.