Jump to content
Българският форум за музиканти

Кандидатстване с пеене?


CorvusCorax

Recommended Posts

@evans - Конкретизирай, моля те. Какви възможности с пеене има там? И... да знаеш че се пише изпит :)

Всякакви база е добре, преподаватели по пеене са Алис Боварян,Стефка Оникян и Камелия Тодорова,но за класикическо пеене там ти трябва да си провериш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

CorvusCorax, за преподавател мога да ти препоръчам една невероятна, възрастна женица ( при която ходят Стефка Оникян, Камелия Тодорова, една от дъщерите на Камелия, която миналата година влезе в консерваторията и т.н.) ! Повечето нейни ученици влизат в консервата, други са някъде из света...абе много е добра!!! За консултация пари не взима, иначе по 10 или 15лв. на урок! Ако те интересува,кажи, ще те свържа с нея,( мисля,че няма да откаже, особено ако и кажеш, че аз съм връзката ;) )!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко късно се включвам, но все пак... Така първо да кажа- за един музикант, особенно вокалист или певец се изискват много неща и всичко е много комплексно- като започнеш от знанията по солфеж, минеш през микрофонна и озвучителна техника, познания по хармония, полифония, актъорско присъствие и всички останали дреболии, а тея истории за лекари, чистачи, учители и др., които стават някакви се замислете през какво преминават за да станат истински професионалисти- и не съм съгласен за разделянето на певците и певиците на поп/джаз и оперни- в смисъл и двете изискват много работа и рутина, просто в малко по- различни насоки. Аз уча в НБУ поп/джаз пеене и вече ми е ясен всеки един детайл относно тази сфера. А ако вие имате желание за развитие и професионализъм, не се оставяйте да ви казват неща от типа: "абе то ти си попявай по малко и си ходи на уроци, ама за кво ти е да учиш във университет..." Това са глупости и това е една от причините заради които не е дотам развита музиката в България... но това е друга и не много кратка тема. А аз имам в предвид всеки един стил- моя музикален кръгозор е огромен и във всеки един стил си има характерни и специфични неща, които изискват време, нерви и работа... аз малко се поотплеснах, но тези неща ги възприемам много вътрешно и за това така... дано не съм станал досаден. Та... доволен съм от НБУ и го препоръчвам на всеки, които е решил да мине в категория "ПРО"! Аз съм при Етиен Леви, за който мога да кажа, че е страхотен професионалист и човека си разбира от работата! Успех на хората, които дерзаят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досаден ли?!?! Това е едно от най-смислените и полезни мнения в темата. Честно да ти кажа, нямах и на представа че Етиен е в НБУ - от тебе разбирам. Познавам дъщеря му и тя беше казала, че мога да ходя на уроци при него, но така и нищо не стана. За което не съжалявам - все пак успях да си намеря най-готината учителка по пеене, която някой може да има. Ти знаеш какво имам предвид :)

След като си доволен от НБУ, може да раздуеш какви са изпитите, какви са нужните документи, има ли вероятност да не сформират клас догодина (Така стана с танците - Т.Бекирски направи страшен клас преди две години, но миналата година решиха, че не им трябва да правят нов и бая хора изгоряха:unsure: ) и не на последно място - какви са цените (това май е най-плашещото в НБУ). Благодаря!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

като една певица завършила академията - мога само и единствено да те посъветвам да не си губиш времето там!по- доре ходи на частни уроци при доказани професионалисти - при Гюзелев ,при Калуди Калудов,при Александрина Милчева ,при Юлия Винер- но не стъпвай в академията- професорите ,които в момента преподават там - никога не са пяли - и не разбират от пеене- единственото ,което ще направят- е да ти развалят гласа и да си пропилееш най- хубавите години в мечти - повярвай ми - по добре ходи на частно при истински певци- пяли на най- големите сцени - това е - всички други са аматьори - които печелят на гърба на такива неориентирани младежи като вас !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си мила, особено наричайки ни "неориентирани младежи". :godbless: И, повярвай ми, аз ако имам пари за уроци при някой много голям певец, както препоръчваш, значи няма да имам и проблем да си платя да вляза където си реша. Все пак обществена тайна е как се влиза в българско учебно заведение. А иначе за разочарованието ти от преподавателите там - не си първата, която ми го казва, така че сигурно е вярно. Кофти е, имам все по-малко време, и все по-трудно ми е да реша какво ще правя нататък с образованието си. Отчайващо:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами като нямаш пари - не се захващай- защото наистина трябват много пари ако искаш да направиш нещо качествено- тряват не само за уроците по пеене а и за корепетиция и ако искаш да се ямяваш на прослушвания в чужбина - още повече - а да не се лъжем ,че е трудно да се изкарват пари с музика !така че по- добре се преориентирай към нещо по- доходоносно и нещо което няма да гълта толкова пари и време , а пеенето наистина гълта много пари- дори да те приемат на държавна поръчка- никой няма да се занимава с тебе без пари- а и уроците в академията толкова ги намалиха ,че станаха недостатъчни особено ако си начинаещ певец - така чеееееее - извинявай че те нарекох неориентирен- но наистина си такъв - нямаш представа с какво се захващаш - да не говорим ,че специализации и стипендии се отпускат не за най- талантливите ,а за синовете и дъщерите на този и онзи професор !Това е жестоката реалност- която използа желанието на наивните младежи да печели пери на техен гръб- хубаво щеше да е ако наистина получаваха знание и умение в замяна - но уви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами като нямаш пари - не се захващай- защото наистина трябват много пари ако искаш да направиш нещо качествено- тряват не само за уроците по пеене а и за корепетиция и ако искаш да се ямяваш на прослушвания в чужбина - още повече - а да не се лъжем ,че е трудно да се изкарват пари с музика !така че по- добре се преориентирай към нещо по- доходоносно и нещо което няма да гълта толкова пари и време , а пеенето наистина гълта много пари- дори да те приемат на държавна поръчка- никой няма да се занимава с тебе без пари- а и уроците в академията толкова ги намалиха ,че станаха недостатъчни особено ако си начинаещ певец - така чеееееее - извинявай че те нарекох неориентирен- но наистина си такъв - нямаш представа с какво се захващаш - да не говорим ,че специализации и стипендии се отпускат не за най- талантливите ,а за синовете и дъщерите на този и онзи професор !Това е жестоката реалност- която използа желанието на наивните младежи да печели пери на техен гръб- хубаво щеше да е ако наистина получаваха знание и умение в замяна - но уви!

Цветито е права,наистина в академията само ти губят времето,аз съм в Пловдивската музикална академия и ме занимават само със теорий и солфежи,пеенето е един час седмично,което е нищо за мен.Добре,че всичко си правя вкъщи,защото ако се надявам да ме направят завършен певец само ще си мечтая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теорията и солфежа също са доста важни, не е ли така?

Въпрос не по темата #1: Пловдивската музикална академия не е ли всъщност музикално-ТАНЦОВА?

Въпрос не по темата#2: Формата за множествено число в българския език все още се образува с И а не с Й, нали? Или пак съм проспал някоя промяна на българската филология?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТЕ може да се важни - но не са толкова важни за един певец- какъв певец си ако знаеш перфектно теорията,а не можеш да свържеш два тона! И ако няма какво да кажеш по темата- няма защо да се заяждаш с младежа - понякога правописни грешки се получават от бързане - така че изказването ти не беше на място според мене !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да добавя ,че аз говоря за Софийската- не за Пловдивската - така че не мога да ти отговоря на въпроса да ли Пловдивската е музикално- танцова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.