Jump to content
Българският форум за музиканти

Кандидатстване с пеене?


CorvusCorax

Recommended Posts

Предстои ми кандидатстване и все още не съм много наясно къде може да се кандидатства с пеене. За консерваторията - ясно (но пък трудно се влиза). Напоследък чувам че и в СУ и в НБУ имало възможности с пеене. Някой има ли представа какви са точно изискванията, които трябва да се покрият? Мислите ли, че за да кандидатстваш в Консервата, например, трябва да познаваш някой вътрешен човек? И, в крайна сметка, мислите ли че един певец има нужда от висше образование - пеене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И, в крайна сметка, мислите ли че един певец има нужда от висше образование - пеене?

Оперен певец или такъв, занимаващ се професионално с народно пеене - определено !

 

За всички други, според мен, си е голяма загуба на време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли нещо вокално? Доколкото знам Нели от Ку-Ку бенд учи там някакво народно пеене, надявах се да има и поп/джаз :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей тука кликаш и проверяваш

 

виж на сайта,ако го има или се планува за догодина ,ще го пише,аз лично за пръв път чувам за такова,ма и аз толкова често го посещавам университета и едва ли може да ми се вярва,малко съм на "дистанционно" учене;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма нищо свързано с музика. Ще проверявам пак. Мерси Кацко! ;)

А някой да знае нещо за НБУ?

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И, в крайна сметка, мислите ли че един певец има нужда от висше образование - пеене?

Оперен певец или такъв, занимаващ се професионално с народно пеене - определено !

 

За всички други, според мен, си е голяма загуба на време...

Глупости оперната певица ,която пя със Хосе Карерас в София е лекарка по професия,за да кандидатстваш за работа в Софийската опера не ти искат музикално образование.Имаш интервю и ти искат да испееш някакви работи на Верди и Пучини,момче недей да пишеш глупости и да объркваш хората

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неграмотни приятелю, не знам какво се иска да "испееш" за да те вземат в операта, но за всеки бъдещ оперен певец такова образование е важна стъпка напред, защото точно този тип пеене изисква доста повече труд и познания от другите такива. Също така трябва да си наистина изключителен талант (какъвто доста рядко се среща) за да те пусне някой на голямата сцена без почти да имаш опит, а 4-5 години в Консерваторията малко или много ще ти дадат нужната школовка.

 

"Момче" можеш да викаш на личният си манаф, който се грижи дупарата ти да ти е достатъчно разхлабена, но не и на мен. Айде у лево !

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, хайде да не се караме. Мисля, че стана пределно ясно още в първия ми пост в тази тема, че съм преценил че имам нужда от вокално образование (неслучайно съм писал "ПРЕДСТОИ ми кандидатсване"), затова и я пуснах. Така че не мисля, че е много градивно да спорим - има много самородни таланти (?!) които може и да нямат нужда от това, но аз нямам претенции да съм от тях, а мисля че и повечето от нормалните хора тук нямат такива. Така че, ша ва замола, да говорим по темата. В този ред на мисли - нека ако някой има представа как протича изпита в Консервата, какви са изискванията и т.н., да сподели. Мислите, че е задължително да взимам уроци при някой от преподавателите там - казват, че ако не те познава някой от тях предварително, нямаш никакъв шанс да влезеш. И ако Тошевски или някой друг компетент се появи, моля да раздуе и за НБУ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, хайде да не се караме. Мисля, че стана пределно ясно още в първия ми пост в тази тема, че съм преценил че имам нужда от вокално образование (неслучайно съм писал "ПРЕДСТОИ ми кандидатсване"), затова и я пуснах. Така че не мисля, че е много градивно да спорим - има много самородни таланти (?!) които може и да нямат нужда от това, но аз нямам претенции да съм от тях, а мисля че и повечето от нормалните хора тук нямат такива. Така че, ша ва замола, да говорим по темата. В този ред на мисли - нека ако някой има представа как протича изпита в Консервата, какви са изискванията и т.н., да сподели. Мислите, че е задължително да взимам уроци при някой от преподавателите там - казват, че ако не те познава някой от тях предварително, нямаш никакъв шанс да влезеш. И ако Тошевски или някой друг компетент се появи, моля да раздуе и за НБУ.

Да аз уча в НБУ музика ,преподавателите са добри даже повечето преподават и в консерваторията .Испита за влизане не е труден,и цялото ти убочение си зависи от теб .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз кандидатствах тази година в Консерваторията с оперно пеене и се класирах втора в графата за мецосопрани... До тук добре, ама не... не ме приеха... влезна само 1 мецосопранка... :cheers: Тази година май са намалили държавните бройки и за това... кофти. Хубавото на Академията е, че си спестяваш доста парички, които иначе трябва да даваш за частни уроци отвън... Относно "тъпията", наистина тя не е жизнено важна, защото като кандидатстваш за работа някъде искат да те чуят как пееш... има някои, дето излизат от Академията, обаче хич не могат да пеят... Хубаво е да ходиш на уроци при някой от Академията, а още по-хубаво е ако този някой е в комисията... Обаче това пак не ти гарантира 100%, че ще влезнеш... познавам много, които са били при преподаватели от комисията и не са ги приели, обаче процентът на хората, който влизат влагодарение на връзки също не е малък... сега, аз не съм чак толкова навътре в нещата, но не смятам, че за да се научиш да пееш наистина хубаво трябва да ходиш при някой от гореспоменатите преподаватели... Даже не е гаранция, че ТЕ ще те научат... Моят съвет е : първо иди при някой страничен, но обективен преподавател - той ще ти каже честно дали наистина имаш данните за певец, независимо оперен или естраден... после ако се потвърди твоя талант, отиваш в Академията, записваш подготвителен при желан преподавател, ходиш малко и на частно и може и да влезнеш... успех

Редактирано от Benny_Exclusive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@evans - Конкретизирай, моля те. Какви възможности с пеене има там? И... да знаеш че се пише изпит :cheers:

 

@Benny_Exclusive - Това беше и моята мисъл. Успех и на тебе на следващото кандидатстване! И този път - първа в графата :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.