Jump to content
Българският форум за музиканти

Shouwmaster


KILL_EM_ALL

Recommended Posts

искам да ви попитам понеже предстои това да се случи-

 

та-какво ви е мнението за square-showmaster-заслужават ли си 450 лв. за нея

това че е с един двоен и два единични адаптера оказва ли на звука-казаха ми че тези единичните издавали някакав шум-бръмчене--така ли е..

 

знам че тука имаше няколко човека с такава китара-какво ще кажете за нея...

или ще ми препоръчате нещо руго до тези пари-като се има в предвид че държа на това да е с флоид и да е с 24 прачета

 

 

 

:guitar: :guitar: :cheers:

Редактирано от KILL_EM_ALL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарката си е много добра, удобна е и вади страхотен звук за цената си. И аз съм чувал това за бръмченето при единичните адаптори, но лично при мен такова нещо няма. Пък и ти преди да я купиш ще я пробваш все пак и ще усетиш дали в конкретния модел има някакъв подобен проблем. Ако няма - взимай!!! :cheers:;);) :guitar: :guitar: :guitar: :cheers:;)

 

 

Edit: Името на китарката е Squier Showmaster. Не за друго, ама ще ти бъде по-трудно да намериш инфо за нея из нета например, ако не и напишеш правилно името. Не го приемай като заяждане. :)

Редактирано от Denis_S
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да-мерси много братле-ама на мен самия продавач ми каза че при единичните адаптери винаги си има шум-освен ако например не се свири с двата еденични в комбинация--тогава шумът се обивал--

 

но ти щом и се кефиш начи трябва да се изпробва--може би това ще е китарата ;):cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е за тая китара има поне 30 теми като твойда. и още толкова за избор на китара. да се беше поразтърсил малко.....

на мен не ми харесва китарата. не знам защо. не ми харесва. като счупена една такава. ама ако ти е първа китара може

айдееееееееееееееееееее :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, съ6тествуват единични адаптери, който са безумни, но тези на китарата със сигурност не са такива. Но както виждаш няма да имаш проблем да ги смениш при необходимост.

 

Кагато купуваш китара винаги я чуй на сухо първо, без да я вклиучваш. Ако звучи добре, винаги могат да и се ръгнат готини адаптери.

 

Ако свиричвкъ6ти, ей тъй за кеф, с някакъв мултиефект от сорта на POD, V-amp, Digitech няма да усетичпроблеми с шума, докато не започнеш да записваш или пък не излезеш на сцена, където нивата са многократно по-високи....

 

Имай впредвид, че тази китара, въпреки 24-те прагчета и Флойда има много дебело съединение между грифа и тялото, което СПОРЕД МЕН е неудобно за свирене. Разбира се, има сумати известни музиканти, които това не ги пред¡теснява, но по МОЕ скромно мнение те не са от т.нар. грифобегачи.

 

така че, сам си прецени след като чуе, и усетиш китарката

 

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе имаше един Джаксън за около 450 лева пробвай и него за всеки случай. В xxxx го имат със сигурност.. Що се отнася до моето скромно мнение не бих купил такова нещо. ама и аз свиря съвсем различна музика купих си китара за 440 лева Силвъртон блус мастер ссл и за сега освен че адаптрите не могат да изкарват сносен звук с дистър не съм видял друг проблем .. иначе е удобна::blink: като за нещо не чаак толкова скъпо нали. това е :D:ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-режещият дистър, който някога съм чувал е от телекастер със сингър адаптери. затова броят на бобините не е показателен за звука на дистъра, по начин, който някои споменават по-горе ...

 

 

всъщност една бобина винаги ще бръмчи. ако се вържат 2 може да се получи хъм кенсълинг. именно по този начин са направени "безшумните единични адаптори" - като се насецкат 2 бобини, но са една под друга (в равнината на макарата) - тоест едната е по-отдалечена от струните и почти не хваща от тях, което прави адаптора да звучи като приблизително като конвенционален сингъл, но с ефекта на хъм кенсълинга.

 

за шоумастера нищо не мога да кажа, но аз не препоръчвам скуайър освен като някаква евтина китара за учебен инструмент. при тази цена обаче наистина има и по-качествени алтернативи - jackson, peavey generation exp и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе имаше един Джаксън за около 450 лева пробвай и него за всеки случай. В xxxx го имат със сигурност.. Що се отнася до моето скромно мнение не бих купил такова нещо. ама и аз свиря съвсем различна музика купих си китара за 440 лева Силвъртон блус мастер ссл и за сега освен че адаптрите не могат да изкарват сносен звук с дистър не съм видял друг проблем .. иначе е удобна::) като за нещо не чаак толкова скъпо нали. това е :);)

e тоя jackson е добур ама не е с 24 прагчета...модела които е с 24 и е с лоид е над 800лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си peavey predator+ :) с двупосочно тремоло, заключване и як тон само за 320 кинта - един пич си я продава щото си купи друга китара ;)

даи да я видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ае може да съм грешка ама в технополис има Showmaster за 300 лв. и според мен тези пари са нормални за такава китара http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...6&cat=71&f=3793 :read:

нз дали говориш за точно за такава ма тряа да ида да видя дали я има в магазина в Плевен щот и хвърлих око :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази за 300 лв. от Технополис е с 22 пратчета и не е с Флойд Роуз.

А пък KILL_EM_ALL имаше впредвид Шоумастър именно с Флойд и 24 прагчета за 450 лв. какъвто има в магазина на xxxx.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.