Jump to content
Българският форум за музиканти

Ремонт на цигулка


Recommended Posts

Понастоящем, след редица ремонти и други интервенции в стаята ми докато аз бях в германия, мисля че е балирана някъде на тавана. Иначе няма проблеми да трампим снимки, но сама по себе си не е нищо съществено ;) Веднъж я бях полирал с восък, за да блесне малко, но скоро след това пак потъмня. Друго по нея не съм правил, освен да сложа струни и да скъсам първа :D Оттогава се ядосах на бабаката, която ми ги продаде и покрай нея и на циглката и почти не съм я вадил... Трябва наистина да я намеря тая цигулка :) Като я намеря ще ти пиша лично да разменим снимки (трябва първо да поразчистя личните си, че няма място вече :) )

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че си от София - силно ти препоръчвам Пепи Цветанов :D...

 

Носил съм два пъти контрабаса при него - за основен ремонт и за козметични процедури, а тези дни ще го нося пак за "ъпгрейд". Колеги, щрайхисти също са безкрайно доволни - мога да разказвам и преразказвам истории, но няма нужда, тъй като почти всеки щрайхист също би ти го препоръчал :)

 

Разгледай ;)

http://petartzvetanov.com/bg/aboutus.html

 

Мнението ми напълно съвпада с това на колегата.

 

Това е потребителското име във форума:

tzvetanovi

http://forum.muzikant.org/index.php?showuser=14111

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понастоящем, след редица ремонти и други интервенции в стаята ми докато аз бях в германия, мисля че е балирана някъде на тавана. Иначе няма проблеми да трампим снимки, но сама по себе си не е нищо съществено :hysterical: Веднъж я бях полирал с восък, за да блесне малко, но скоро след това пак потъмня. Друго по нея не съм правил, освен да сложа струни и да скъсам първа :greenangel: Оттогава се ядосах на бабаката, която ми ги продаде и покрай нея и на циглката и почти не съм я вадил... Трябва наистина да я намеря тая цигулка :hysterical: Като я намеря ще ти пиша лично да разменим снимки (трябва първо да поразчистя личните си, че няма място вече :hysterical: )

 

Поздрави,

Влад

 

 

 

Това което ме интересува е дали и твоята е крива като моята. Грифът е на една страна, охлювът на друга. Двете страни са асиметрични. Имам предвид горната страна на инструмента. Абе много чаровна работа. Цигулката мирише прекрасно и много съм доволен от лъка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
По стечение на обстоятелствата и аз имам Hopf нападната от дървояди, обаче нещо не ми се инвестира в поправки. След като я занесеш на съответния човек кажи какво се е получило и какви пари са излезли интервенциите, защото за цигулка без сантиментална стойност не ми се дават много пари и предпочитам да си развия псевдо-лютиерските наклонности и към лъковите, отколкото да давам пари за две цигулки за поправката на неособено читав инструмент...

 

Поздрави,

Влад

Здрасти. Занесох друга. Баща ми и дядо ми са свирили на нея. 3/4. Царгата беше се разлепила и отишла в небитието, без струнник, копче, и ключове. Все едно е била на фронта. Дадох я на Петко Пектов от Казънлък. Днес си я взех - много съм доволен! Свири прекрасно. Човека ме изчака за парите, направи всичко което поисках, и мисля, че цената е добра. Ако ти трябват координати мога да ти ги дам. Той периодично идва в София и може да се срешнете и да си говорите. Аз направих така. А сега си я взех чрез Еконт. Свършвам, щото трябва да дърпам струните :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По стечение на обстоятелствата и аз имам Hopf нападната от дървояди, обаче нещо не ми се инвестира в поправки. След като я занесеш на съответния човек кажи какво се е получило и какви пари са излезли интервенциите, защото за цигулка без сантиментална стойност не ми се дават много пари и предпочитам да си развия псевдо-лютиерските наклонности и към лъковите, отколкото да давам пари за две цигулки за поправката на неособено читав инструмент...

 

Поздрави,

Влад

Сега видях, че си от София. Искаш ли някой ден да се видим, щото и аз съм псевдо лютиер и мъча бавничко един инструмент, да обменим опит на по бира или кафе.

naymov@abv.bg ,

тук влизам рядко, по-добре е ако ми пишеш на мейла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.