Jump to content
Българският форум за музиканти

Ремонт на цигулка


Recommended Posts

Имам намерение да си оправя цигулката и да започна пак да свиря на нея (макар, че то след толкова години пауза...), обаче има един известен проблем с нея и той е, че нещо е започнала да се поразлепва, та се питах има ли тук хора, които да се занимават с такива неща?

Също така, бихте ли могли да ме ориентирате в цените за подобен тип манипулации - разлепването не е нищо сериозно, но една приятелка ми каза, че по-добре да я занеса на лютиер, преди да е станало по-лошо, пък аз тази цигулка много си я харесвам и искам да си я опазя safe & sound :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това, което е на сайта, изглежда, че човека си разбира от работата. Ще му се обадя, макар че днес установих, че проблема всъщност е малко по-различен и може да се окаже, че ремонта ще ми струва повече отколкото да си купя нова цигулка...което ще е жалко, защото аз тази много си я обичам :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че си от София - силно ти препоръчвам Пепи Цветанов :)

 

Първо - той е тясно специализиран в щрайховете и второ - и транспортът на една цигулка също е доста деликатно нещо, а и имайки предвид родните куриери, дори да я опаковаш в сандък, пълен с пух, пак няма да е сигурно, че ще пристигне невредима.

 

Носил съм два пъти контрабаса при него - за основен ремонт и за козметични процедури, а тези дни ще го нося пак за "ъпгрейд". Колеги, щрайхисти също са безкрайно доволни - мога да разказвам и преразказвам истории, но няма нужда, тъй като почти всеки щрайхист също би ти го препоръчал ;)

 

Разгледай :hysterical:

http://petartzvetanov.com/bg/aboutus.html

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта и информацията :hysterical:

 

Като останат малко парички, ще се заема с въпроса...че сега с тия пукнатини ще ми излезе по-солено отколкото очаквах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте ,

Занесохте ли си цигулката и - как мина?

Аз също извадих моята от прахта и си искарваме добре от време на време. Искам да занеса една друга цигулка за оглед и мнение. Трябва ми някоя "стара пушка". Инструментът е нападнат от дървояди. На него пише Hopf и си личи, че е ръчна изработка. Има прекрасен мек звук и мирише на дърво, прекрасна е. Икам компетентно мнение, както и леко да се позакърпи, или стабилизира, за да не стане по-лошо. Съвет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По стечение на обстоятелствата и аз имам Hopf нападната от дървояди, обаче нещо не ми се инвестира в поправки. След като я занесеш на съответния човек кажи какво се е получило и какви пари са излезли интервенциите, защото за цигулка без сантиментална стойност не ми се дават много пари и предпочитам да си развия псевдо-лютиерските наклонности и към лъковите, отколкото да давам пари за две цигулки за поправката на неособено читав инструмент...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я занесла още...за съжаление... :)

 

На този етап не ми е възможно да заделя финансов ресурс за това...дано да не е задълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По стечение на обстоятелствата и аз имам Hopf нападната от дървояди, обаче нещо не ми се инвестира в поправки. След като я занесеш на съответния човек кажи какво се е получило и какви пари са излезли интервенциите, защото за цигулка без сантиментална стойност не ми се дават много пари и предпочитам да си развия псевдо-лютиерските наклонности и към лъковите, отколкото да давам пари за две цигулки за поправката на неособено читав инструмент...

 

Поздрави,

Влад

Вчера ходих до един лютиер но не работеше - явно си боядисва работилничката. Искаш ли да си обменим снимки, така ще е по-добре и за двамата. Аз специално ще бъда доволен, имам три цигулки. А ако си в София може да се видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я занесла още...за съжаление... :(

 

На този етап не ми е възможно да заделя финансов ресурс за това...дано да не е задълго.

 

Не сте я занесла, вероятно защото не Ви е изсъхнал лака за нокти :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя Aquarelle не е от тях! :hysterical:

 

 

С'я да ни ма 'земити на сирьозну?

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.