Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво не е наред тук!


RocknRolla

Recommended Posts

Така поздрави на всички. От скоро имам електрическа китара и засега си джиткам на компа без проблеми. Искаше ми се обаче да свържа и китарата към домашната ми уредба. Чувал съм че става а и като питах чичкото в магазина ми каза че нямало "никакъв проблем". И тъй отидох в едно магазинче и един спец ми направи ето това кабелче

img0540uyw.jpg

 

 

И нали се сещате включвам китарата в единия край слагам чинчовете в уредбата там дето пише Aux. Съобразявам ляв/десен канал. Включвам, избивам Aux на уредбата и....... нищо. Ако някой може да ми каже къде бъркам ще съм му суупер благодарен.

Редактирано от RocknRolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди много лета и аз правих същата система, проблема е че сигнала от китарата е доста слабичък и може би за това ти се струва че нищо не се чува. Пробвай да увеличиш повече уредбата, при мен трябваше да я надуя до край за да чувам сигнал на що годе нормално ниво.

Ако имаш вход за микрофон можеш да пробваш там.

 

 

Разбира се най-добрия вариант е китарен усилвател както сигурно 10 човека след мен ще кажат, но като няма риба и рака е риба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се най-добрия вариант е китарен усилвател както сигурно 10 човека след мен ще кажат, но като няма риба и рака е риба.

 

1+

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи следното - вържи уредбата към компютъра и ръгаш китарата в лайн ин. Хем можеш да си ползваш ефекти от компютъра, хем се чуваш през уредбата.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго ми се чини, че не е наред- сигурен ли си, че тоя пишман майстор ти е сглобил правилно тази джаджа? пробвай с някакъв мп3 плейър или нещо от сорта да видиш дали ще звукне. Китарката колкото и да е слаба, при надънена уредба СЕ чува. Дори като си сложиш едни малки слушалки тип тапи за уши директно на изхода на китарата, при много силно дрънкане се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да усилих я на макс и стана работата, въпреки че трябва да си сложа ухото до колоната за да чуя нещо. Някой да има идея как да докарам по нормален звук без да купувам усилвател? :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи както казва Slav - вържи го през компа, така става по - добре. Може и камионче (с дистер, примерно) преди компа, но не направо в уредбата щото ще е много дървен резултата.

 

ПП. Аз така съм ги навързал - китара - камиончета - в компа и през уредбата или на слушалки. Ама е по - добре да си имаш китарен усилвател.

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.