Jump to content
Българският форум за музиканти

Laney Vs Randall


Vertigo

Recommended Posts

Значи, реших да си взема (най-сетне) китарно комбо и се спрях на 2 модела Laney LX35R http://www.laney.co.uk/show_prod.php?prod=lx35r и Randall RX25 RM http://www.randallamplifiers.com/Amplifiers/RX-Series-Amps/

утре ще ходя да ги тествам и двата но тъй като в този форум има и по-разбиращи от мен нека да споделят мнения . Все пак затова е форума :) а и да уточня , ще се ползва предимно за хард рок и блус.

засега везните клонят към Laney .

ще съм благодарен за всяко мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моето мнение, базиращо се на проби и една не особено успешна покупка от преди две години, е, че евтините транзисторни Рандали тотално не струват и са по-зле в сравнение с евтините транзисторни Лейнита, но в комплект с 2 допънителни уговорки: ако става дума за наистина използваем драйв канал, и за двете марки говорим за нещо адекватно, чак след като се минат 50 вата, въпреки че впечатленията ми от Лейни са по-положителни и на това ниво; и двете марки са налични в БГ - ходи и пробвай във Фактор и xxxx - от това по-добра реферецния няма!

П.П. Пробвай и Берингър! Като се замисля, като за хард рок и блус саунд май имам по-добри впечатления от тях, отколкото от горепосочените две марки.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам този модел Laney. Вградения дист съксва много. От там нататък няма никакви проблеми. Звукът му прилично силен. Хубавото е, че има този ефект за ехото. (нз как се нарича) За другото кубе нищо не мога да кажа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам този модел Laney. Вградения дист съксва много. От там нататък няма никакви проблеми. Звукът му прилично силен. Хубавото е, че има този ефект за ехото. (нз как се нарича) За другото кубе нищо не мога да кажа...

В случая говориш за Reverb. Не е точно ехо... ползвай Гугъл за да знаеш.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драйва му не е толкова лош всъщност, особено за рок и блус... Дори според мен е идеален за такъв тип музика. Чистия канал ми харесва доста, както и reverb-a... В общи линии кубето не е лошо.

 

П.П. Мисля, че можеш да намериш семпли тук във форума... Май Lord Of Darkness(или нещо такова) беше правил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвах ги ... Рандал-а хич не ме изкефи, но Лани-то беше доста прилично и ако не излезе нещо примамливо 2-ра ръка до понеделник, ще го зема. :P Мерси за отговорите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.