Jump to content
Българският форум за музиканти

За капото


BWC

Recommended Posts

Здравейте ,

 

въпроса ми е ако имам китара в РЕ и сложа капо на 2-ро прагче ще получа ли китара в МИ . (Е да ще загубя малко прагчета )

мн е досадно постоянно да я въртиш от ре в ми .

 

 

 

П.С. Моля довечера след като получа отговор някой МОД да изстрие тая тема .

 

Благодаря за вниманието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид че като сложиш каподастъра на 2 прагче и от някъде ще получиш още една китара настроена в МИ, отговора е НЕ .

Това в рамките на шегата , имайки предвид как си формулирал въпроса :)

Иначе номера става , но с неудобството че инлеите няма да са на местата където си свикнал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краткият отговор е, че става.

Съвсем друг въпрос е да се намери подходящото капо за конкретна китара така, че да не фалшивее и да няма бъзз.

Някои хора, настойват китарата по-ниско за да омекнат струните и слагат капо за да свирят в нормален строй.

Аз го използвам в няколко парчета за да съм близо до съответната тоналност и да ми е малко по-лесен живота, когато свиря акорди използващи допълнително свободни струни.

 

P.S. Не мисля, че въпросът е тъп. По-скоро заглавието трябва малко да се направи по-общо за използването на каподастер. Ще е интересно да се сподели опит от повече хора които ползват това устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз имам само една китара (double lock floyd system), настроена е в РЕ, както си му е реда :metalist: , а като свирим с другата група правя точно това, което питаш.

 

:cheers2:

 

Има някой недостатъци, но си е вариант.

С инлейте е до навик, по скоро състейна на свободните струни е леко притъпен.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз каподастер ползвам доста често, щото свиря в акустична група и за такива цели винаги е добре човек да може да разчита на свободни струни. Даже понякога го слагам само на част от струните - например на 2-ро прагче от 6-та до 3-та (1-ва и 2-ра са свободни )и това дава усещането за съвсем друг строй. Имаше даже едни каподастри в нета, дето са с отделни сегменти за всяка струна и може човек да си избира кои струни да са му хванати и кои не. Забавна далаверка е - аз си бях произвел едно такова, ама като е правено в домашни условия, не е дотам качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краткият отговор е, че става.

Съвсем друг въпрос е да се намери подходящото капо за конкретна китара така, че да не фалшивее и да няма бъзз.

Някои хора, настойват китарата по-ниско за да омекнат струните и слагат капо за да свирят в нормален строй.

Аз го използвам в няколко парчета за да съм близо до съответната тоналност и да ми е малко по-лесен живота, когато свиря акорди използващи допълнително свободни струни.

 

P.S. Не мисля, че въпросът е тъп. По-скоро заглавието трябва малко да се направи по-общо за използването на каподастер. Ще е интересно да се сподели опит от повече хора които ползват това устройство.

странно, аз преди да си взема капо, пробвах поне пет различни вида един след друг за да видя има ли разлика и с всички беше абсолютно еднакво...

 

ще използвам темата за да не отварям нова, моят въпрос също може да се стори тъп на някои хора, така че съм съвсем на място :drummer:

ако настроя китара в ми бемол и през по-голямата част от времето свиря с капо на първо прагче, това може ли да има някакви последствия за китарата? да повлияе на грифа или каквото и да е? защото като се замисля сериозно, това е все едно да се притеснявам, че свиря акорди с баре, но от друга страна - капото постоянно да притиска...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.