Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp-ltd Ec 1000


alexdar

Recommended Posts

Здравейте!

Както се подразбира от заглавието на темата, искам да разбера нещо повече за съотвената китара. Изчел съм доста ревюта и съм гледал клипове в YouTube, и съм останал с много добро впечатление за нея - и като изработка и като звук и хардуер. Искам да разбера и вашето професионално, и любителско мнение, естествено главно на тези които са се сблъсквали с тази китара. И също така да знаете къде може да се пробва по магазините в София? Свързах се с Dynacord, но се оказа че те не внасят този модел...

 

Благодаря предварително за отделеното време и лека вечер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://www.guitarcenter.com/ESP-LTD-Deluxe...629-i1149002.gc

Това е китарата, нали?

Че не съм го помирисвал този модел, не съм, но на пръв поглед изглежда много красива :cheers2: От EC моделите много ми харесва Clockwork Zombie графиката, но тази по новата, която ако не се лъжа на скоро я обявиха.

Редактирано от Ignos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази е китарката. Много е красива да, аз съм си харесал червения финиш, или Vintage Black финиша. И затова много ми се иска да чуя ваше мнение, защото само добри неща съм чел за китарката. И най-вече ако някой знае къде мога да я пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях набелязал тая китарка.

 

Визиартс я внасят. Но по едно време спряха да ми отговарят на е-мейлите, и затова не смятам да купувам нищо от тях повече. А наистина бях готов да я купя.

 

Както и да е. В динакорд преди имаше Seymour Duncan модела на цена от около 2300. (ако не се лъжа)

Изключително приятна китарка. Най-удобната на която съм свирил. Звука беше прекрасен. Остава си въпроса, че тогава не разбирах много от китари. Все пак, трябва човек да пробва много китари преди да започне да разбира.

 

Както и да е, отказах се от нея, защото според мен плащаш главно за декорацията. Надявам се да съм помогнал, дори и малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях във Визиартс, но ми се иска да я пробвам преди да я взема, все пак не са малко пари. И все пак чета че е много удобна и звука, който излиза е качествен. Не ми харесва, че тук цената е много завишена. Гледам по хамериканските онлайн магазини е по 880$ максимум. 2300 лева е сериозна цена пред тея 880$, както и 2000 лева във Визиартс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Ти май тъй си приказваш - по-интересно е.

 

В Томан е 2000 лв., както и във Визиартс.

Пробутвате някакви линкове на американски онлайн сайтове и после

се тръшкате, че били много евтини в сравнение с тукашните цени.

Това е,...цената на китарата е 2000 лв. и който иска купува, който не иска - плюе.

...а тук погледна ли преди да пишеш?!

ESP LTD EC1000

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Донякъде в духа на темата да споделя, че в Динакорд в Дружба са домъкнали Еклипси.. По-нисък клас от тази са, но лично на мен много ми харесаха и сериозно се чудех дали да не си купя. Мисля, че моделите бяха EC 100 QM и 50 QM. Някои бяха болт-он, но имаше и сет-нек, за нещастие обаче след справка със сайта на ЕСП се оказа, че са от липа и...ми се охлади ентусиазма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Донякъде в духа на темата да споделя, че в Динакорд в Дружба са домъкнали Еклипси.. По-нисък клас от тази са, но лично на мен много ми харесаха и сериозно се чудех дали да не си купя. Мисля, че моделите бяха EC 100 QM и 50 QM. Някои бяха болт-он, но имаше и сет-нек, за нещастие обаче след справка със сайта на ЕСП се оказа, че са от липа и...ми се охлади ентусиазма.

 

Гледал си LTD-та. :P Това, че са от липа не е условие да звучат зле, просто няма да са сет-нек. :cheers2:

 

Бтв - моделите EC-50, EC-100QM и EC-200QM са много интересни - 24,75" гриф с 24 прага?! :D Така не стават ли прагчетата малко "нагъчкани"? :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ти май тъй си приказваш - по-интересно е.

 

В Томан е 2000 лв., както и във Визиартс.

Пробутвате някакви линкове на американски онлайн сайтове и после

се тръшкате, че били много евтини в сравнение с тукашните цени.

Това е,...цената на китарата е 2000 лв. и който иска купува, който не иска - плюе.

...а тук погледна ли преди да пишеш?!

ESP LTD EC1000

 

Айде айде на много от продуктите има голяма надценка. Вярно има и такива без но не всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че има надценка-има, и то не малка. Но не исках да създавам спор в темата, а просто да събера повече мнения за китарата.

 

@Jorko_Beliata - И тоя модел е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Донякъде в духа на темата да споделя, че в Динакорд в Дружба са домъкнали Еклипси.. По-нисък клас от тази са, но лично на мен много ми харесаха и сериозно се чудех дали да не си купя. Мисля, че моделите бяха EC 100 QM и 50 QM. Някои бяха болт-он, но имаше и сет-нек, за нещастие обаче след справка със сайта на ЕСП се оказа, че са от липа и...ми се охлади ентусиазма.

 

Гледал си LTD-та. :P Това, че са от липа не е условие да звучат зле, просто няма да са сет-нек. :)

 

Бтв - моделите EC-50, EC-100QM и EC-200QM са много интересни - 24,75" гриф с 24 прага?! :thumbs_up: Така не стават ли прагчетата малко "нагъчкани"? :D

 

Знам, ЛТД-та бяха, не съм казвал обратното :D Най-малкото надписа на главата може да ти извади очите :D Не съм и казвал, че ще звучат зле като са от липа, просто бягат от концепцията на Лес Пол, а Еклипс са реплика именно на тоя модел. Само един от моделите беше от липа обаче, този който е болт-он, другия май беше от елша и беше сет-нек :)

 

Иначе за прагчетата не съм обърнал внимание :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Като каза "бягат от концепцията", интересно дали изобщо имат модели с резонаторна кухина, от по - скъпите естествено. :-( Никъде не пише...

Преди време пробвах една за 2400 камъкща някъде, ама звучеше да е съвсем Solid - Body.

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Айде айде на много от продуктите има голяма надценка. Вярно има и такива без но не всички.

И дай сега всеки път да наблягаме на продуктите с по-голямата надценка, вместо на тези с приличната цена, ей-така, за спорта, без значение за какво се говори в момента.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.