Jump to content
Българският форум за музиканти

Откъде сме тръгнали


Каква марка бяха първите ви бараНани  

37 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Пичове, слушайте сега една невероятна история за първите ми барабани и сигурно няма да повярвате!

Събираме си значи в подготвителен клас на 2-ра английска "dark death suicidal" бандичка (траша го имахме за балада)и малко пънк и започваме да търсим имструменти (само единият китарист беше пипвал китара преди това, а и на уроци беше ходил, а бе пълна трагедия бяхме!) Та кухарки ли не бяха с микрофони, балалайки с модифицирани "дистери" от прецакани усилватели, микрофони от магнитофони- сиромашия! Първата китара кремона я гледахме с ей такива очички- :D

Та слушайте сега за барабаните уважаеми ми читатели! Взехме 3 пластмасови кофи с разл. големина, залепихме отгоре им найлони и ги омотахме с дебело тиксо (стана 2-3 мм пласт). Поставихме 2-та "тома" на триножник за рисуване, а от конструктор (помните ли ги, а!) направихме педал с топче от детска дървена играчка! Най големия барабан (кофа де) сложихме долу и с педала

бой ! За чинел имаше някакъв нетален диск с неизвестна функция до този момент, а за да звучи като фус му залепихме едно синджирче. Соло нямаше, де да знам аз тогава как трябва да се свири, бой с колкото се може по-голяма скорост и това е! Як джангър дигахме! Егаси времето беше! Но това не е всичко!!!!! Тези същите ги продадохме за ....280 лв. А тогава заплатите бяха като днес 300-500 лв (1989-1990г.) :D

Луди времена бяха наистина!

После размених един електрожен за комплект стари "Амати" от стар барабаняга , колега инжинер на майка ми. 2 каси, соло, 3 тома , 2 флор тома(перални ;) ) 2 педала, 8 чинела-7 отрови (трови)с неустановено предназначение и функция и един аматски раид . Ех радост!

Година по-късно когато седнах на комплект Мапекс с Меинл Велвът чинели, онемях! Оказа се, че инструмента можело сам да свири!!!

Ех, спомени отпреди 15 години!

Сполай ви и пишете и вие весели истории от битието на бараниста (Я! думата битието как подхожда!) Нещо като -кокошките спреа да носят! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После размених един електрожен за комплект стари "Амати"

е тука на тая реплика съм се смял с глас :D;):D;):):):D;) ЛУУУУУУУДНИИИИИЦАААААА :D;):D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно достоверно; и в мойта първа "група" хардуерът беше подобен...

Ама сладко беше, мама му стара - мечтиии.....

За чинел имаше някакъв нетален диск с неизвестна функция до този момент, а за да звучи като фус му залепихме едно синджирче
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завърших през 1094, първия випуск бяхме!

Ти да не си съученик?

Щото там бяхме все един дол откаченяци, човек с къса коса нямаше! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да не забравя, китариста ми напомня да добавя , че не видях и един лев от продажбата на кофите, защото с тия пари той си купи кремоната! Не са ли зли копелета котаристите, а?!?

Really mean fellows!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз завърших 97-а, но от Вашия випуск си спомням само двама дето тропаха: един тип от люлин, на който не му помня името (Иван ли Георги ли, абе не помня), но се возехме заедно понякога в 310. И един друг Чонков.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завърших през 1094, първия випуск бяхме!

Ти да не си съученик?

Щото там бяхме все един дол откаченяци, човек с къса коса нямаше! B)

Абе, извинявай, ама ще ми е много интересно за разкажеш нещо от битката при Хейстингс...Съвременик, един вид...

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EEEE s Vankata dori posvirvahme zaedno edno vreme(za6toto samo az imah barabani :virtuoz: ), a im gi i davah za izqwite i repeticiite!

Do izpulnenia v salona na 6koloto ne se stigna, za6toto to4no togava me pribraha v bolnica s iazwa.

Сори за латиницата. Не видях.

Иначе по ме кефи битката при Айзенкур!!!

Ние им го сервирахме същото при "Добро поле" Хе-хе!!! :virtuoz: :twisted: :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия път, в който седнах на комплект, беше "Скапати" (разбирай "Амати"). После в читалището купиха специално за бандата "Тактон"4, червени... После, в казармата пак "Скапати" и накрая: първия ми собствен комплект: "Тактон"3.

Относно постовете на колегите по-горе: "Трова" е старото име на "Тактон", а за 20'' каса "Тактон" не съм чувал. Има такава на "Трова", но "Тактон" 3 и 4 са с каса 22''. "Амати" се сетиха много късно за каси 22''...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.