Jump to content
Българският форум за музиканти

Compressor/expander?


Recommended Posts

Здравейте!

Възнамеряваме с колегите да си вземем по една бройка DBX 286А, защото е на добра цена и комбинира в себе си преамп, де-есер, LF и HF enchancer, компресор и експандер.

Ето линк към продукта:

http://cachepe.zzounds.com/media/quality,8...57560c39982.jpg

Имам обаче следният въпрос. Искам да разбера как да си наглася компресия 4:1 при Threshold на -15 db, като над compressor има само Drive и Density - потенциометри? Потенциометри threshold и ratio има в часта expander. Мога ли да постигна същият ефект използвайки тях? Целта ми е стандартното усилване на сигнала под дадено ниво threshold в съотношение ratio и аналогичното намаляване на по - силният сигнал (което като цяло си е компресия).

 

Благодаря ви!

Редактирано от ascendendo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Здравейте!

Възнамеряваме с колегите да си вземем по една бройка DBX 286А, защото е на добра цена и комбинира в себе си преамп, де-есер, LF и HF enchancer, компресор и експандер.

Ето линк към продукта:

http://cachepe.zzounds.com/media/quality,8...57560c39982.jpg

Имам обаче следният въпрос. Искам да разбера как да си наглася компресия 4:1 при Threshold на -15 db, като над compressor има само Drive и Density - потенциометри? Потенциометри threshold и ratio има в часта expander. Мога ли да постигна същият ефект използвайки тях? Целта ми е стандартното усилване на сигнала под дадено ниво threshold в съотношение ratio и аналогичното намаляване на по - силният сигнал (което като цяло си е компресия).

 

Благодаря ви!

 

Благодаря, отговорът е на лице. Threshold - ът е автоматичен, според нивото подадено от Drive (което всъщност настройва степента на компресия, нещо като ratio). Density = Release.

Редактирано от ascendendo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.