Jump to content
Българският форум за музиканти

King V


Ex74

Recommended Posts

Здравейте, наскоро другия ни китарист си купи такава китара и ми направи странното впечатление, че е много лека. Имам чувството, че грифа е по-тежък от самото тяло. Като я сложа на колана и тя се накланя надолу (грифа висва). Това нормално ли е за тези китари? :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма по-лошо нещо от зле балансирана китара.Направо къса рамото.

Има един пич от Варна, казава се Сашо 'Кучето' повечето го знаят, та той обяснява на уроците си, че при свирене

ръката не трябва да държи/придържа грифа, за да могат пръстите и цялата ръка да се движат свободно по него.

Този ефект/дефект съм го срещал само при зле балансирани инструменти, които винаги са били от много нисък клас

или след смяна на по-тежки ключове.

Когато поставите китарата през рамо (с колана) тя трябва да държи наклона, който сте и предали, без да натоварва рамото и тежестта трябва да се усеща с целия гръб, а не само с рамото.Иначе е много мъчително да се свири няколко часа, повдигайки падащият гриф през 5-10 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята китара също е "зле балансирана" - V-образен Уошбърн WV-60 но нямам никакви проблеми с това... мн е лека и всъшност това че грифа пада надолу донякаде ми помага ми се струва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е много лека, защото при последната си производствена линия Джексън явно са подбрали много особена дървесина. Лично съм я виждал няколко пъти - при разглобена китара у Евтим и още 2 китари при един мой човек. И трите бяха на по-малко от 2 години и със сходна дървения - много лека и много светла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.