Jump to content
Българският форум за музиканти

прагове


Recommended Posts

здр!искам да питам колко струва да ти се сменят праговете и може ли да го направи човек като мен нямащ си представа

и ако пробва може ли да повреди грифа доста лошо

 

 

благодаря за всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колко струва зависи от това какво качество гониш.

Като имаш предвид,че едни прагчета струват около 20-35лв, за ЦЕНА НА ТРУДА, може да с приеме нещо от сорта на:

1. Първокласна смяна на позиции - около 100-150 лв.

2. Прилична работа, старателна смяна на ниво около прагчетата на нова среден клас(500-1300лв) нова китара от магазина - 70-90 лв.

3. Начални стъпки в лютиерството или опит за рефрет, или пък приятелска работа, точеща се с месеци - 30-50 лв.

4. Още по-зле - 20лв....

 

Това са в общи линии цените. Който си владее добре занаята си знае и цената.

Разбира се, ако китарата струва 150 лв., не знам дали е разумно да се спираш на точка 1.

По-скоро точка 2 е по-добре, а ако нямаш претенции може и точка 3, но не се знае как ще свири след това китарата.

 

Аз, примерно, за момента сменям с качество около т.2, като гоня т.1, но ще трябва да си накупя още малко приспособления за целта.

Ако искаш, може да се разберем нещо на ЛС. Ако гониш т.1, обърни се към известните лютиери като Валери Градинарски, Диката, Костадин Димитров, Матев, Петър Давидов и др.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за информацията

мн добре си описал всичко

 

 

 

Колко струва зависи от това какво качество гониш.

Като имаш предвид,че едни прагчета струват около 20-35лв, за ЦЕНА НА ТРУДА, може да с приеме нещо от сорта на:

1. Първокласна смяна на позиции - около 100-150 лв.

2. Прилична работа, старателна смяна на ниво около прагчетата на нова среден клас(500-1300лв) нова китара от магазина - 70-90 лв.

3. Начални стъпки в лютиерството или опит за рефрет, или пък приятелска работа, точеща се с месеци - 30-50 лв.

4. Още по-зле - 20лв....

 

Това са в общи линии цените. Който си владее добре занаята си знае и цената.

Разбира се, ако китарата струва 150 лв., не знам дали е разумно да се спираш на точка 1.

По-скоро точка 2 е по-добре, а ако нямаш претенции може и точка 3, но не се знае как ще свири след това китарата.

 

Аз, примерно, за момента сменям с качество около т.2, като гоня т.1, но ще трябва да си накупя още малко приспособления за целта.

Ако искаш, може да се разберем нещо на ЛС. Ако гониш т.1, обърни се към известните лютиери като Валери Градинарски, Диката, Костадин Димитров, Матев, Петър Давидов и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.