Jump to content
Българският форум за музиканти

Fm 25 Dsp


Begemot

Recommended Posts

Възможное, не съм професионалист.

 

Но точно за това си го взех, щото мнения всякакви и ако питаш хората, всички ще ти дават различни мнения и най-накрая ще се побъркваш и няма да знаеш какво точно да вземеш. А па като го вземеш, след това ще те гложди, че все пак не си направил правилния избор. Затова реших да си го взема пък и да съм се прецакал, поне след това ще имам база за сравнение, каквато сега нямам (т'ва ми е първия усилвател над 10 Вата. Дамек това ми е първия усилвател :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, черта на абсолютно всички fender-и е тва, че кубе с по-як чист звук просто НЯМА! От най-евтините им модели до най-скъпите, чистия канал просто е супер! Иначе пък овердрайва им не ме кефи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъм, това означава ли че този модел го няма този чист звук?

 

Щото мен ми звуцхи много яко. В сравнение с предишния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможное, не съм професионалист.

 

Но точно за това си го взех, щото мнения всякакви и ако питаш хората, всички ще ти дават различни мнения и най-накрая ще се побъркваш и няма да знаеш какво точно да вземеш. А па като го вземеш, след това ще те гложди, че все пак не си направил правилния избор. Затова реших да си го взема пък и да съм се прецакал, поне след това ще имам база за сравнение, каквато сега нямам (т'ва ми е първия усилвател над 10 Вата. Дамек това ми е първия усилвател :lol: )

В смисъл, сега тръгна да ми става гадно, кат го каза, че не бил хубав, ама след това си помислих, че всичко е доста относително.

 

Надявам се друг да каже, че не съм се прецакал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти не четеш- казвам ВСИЧКИ- вкл. твоя :)))) Не съм казал никъде, че си се прецакал!

 

 

П.П. прав си- оценката е относително нещо- може да струва 10000000000000000000$ и всички да го хвалят и боготворят и да не ти хареса;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какъв стил музика възнамеряваш да го ползваш?

Принципно напълно подкрепям 7thString за овердрайв каналите на Фендер кубетата! Ако ще става въпрос за кривоч, фендерите не са добър избор... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моля те недей. пълен ташак е, направо е подигравка

Е можеше да не му го казваш точно така! ;)

Не е пълен ташак при положение че:

1. си начинаещ

2. не си свирил на "лампа" (тогава всичко е ташак, поне за мен)

3. не искаш да свириш нищо тежко (освен ако нямаш друг гиър освен кубето, тогава с нечовешка клизма може да се извади някакъв звук)

 

Принципно това, че пише "Фендер" не трябва да те зажблуждава! Звука на кубето съвсем не е такъв! Малките Маршали или Пийвита са много по добри за парите си!

 

P.S. xxxx, нищо лично! Аз обичам Фендер... и имам нужда от нови струни (превод: поста ми подлежи на поправка) :lol::D;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как да му го кажа иначе? в магазина му звучи добре, като се прибере и като посвири една седмица тогава ще разбере че е купил боклук с кофти звук. ако не така как да го кажа че да съм убедителен

имал съм такъв (само че 65-ватовия) и с радост го продадох на цена многократно по-ниска от продажната му като нов.

 

така че наистина е по-добре да види някое Пиви или Маршалче за тия кинти, има много добри моделчета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как да му го кажа иначе? в магазина му звучи добре, като се прибере и като посвири една седмица тогава ще разбере че е купил боклук с кофти звук. ако не така как да го кажа че да съм убедителен

имал съм такъв (само че 65-ватовия) и с радост го продадох на цена многократно по-ниска от продажната му като нов.

 

така че наистина е по-добре да види някое Пиви или Маршалче за тия кинти, има много добри моделчета!

Напълно съм съгласен с теб, но не исках да бъда толкова директен! :D BTW Ямахата звучи учудващо добре!!!

Begemot: Сега аз неразбрах ти си го купил вече или? Ако си го купил нема се пуашиш винаги има начин да се отървеш от него или да направиш така че да звучи с пъти по добре! Ако имаш въпроси относно PC обраборката на sound-a пиши едно ПМ да ти дам някои насоки. Важно е "задкитарното устройство" все пак! :lol:

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб, но не исках да бъда толкова директен! ;) BTW Ямахата звучи учудващо добре!!!

според мен това че е начинаещ не значи че трябва да си взима кофти кубе :lol: но избора си е недов все пак

 

пс: ти пък откъде я чу как звучи :D ето нещо набързо и супер некадърно

 

http://4342.hit.bg/ak.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб, но не исках да бъда толкова директен!  ;) BTW Ямахата звучи учудващо добре!!!

според мен това че е начинаещ не значи че трябва да си взима кофти кубе :lol: но избора си е недов все пак

 

пс: ти пък откъде я чу как звучи :D ето нещо набързо и супер некадърно

 

http://4342.hit.bg/ak.mp3

Не значи разбира се, но начинаещите обикновено имат различни очаквания. Нямат база за сравнение и респективно във всяко едно кубе могат да намерят по нещо култово! Аз преди години си мислех че Рейдж 158цата ми е върха на техниката. ;)

 

/офф: иначе ти постна не малко неща с Ямахата, примерно ТОВА ми хареса много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вярно, помня едно време си мислех че тоя рейдж е совалка направо :D ех какви времена....

 

абе каквото и да вземе, така или иначе ще го смени за нещо по-добро по-нататък предполагам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.