Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Tyros 3 или Korg Pa2x Pro


Recommended Posts

Предлагат ми YAMAHA TYROS 3 и KORG PA2X PRO на една и съща цена! Мисля че е изгодно! Но се чудя коя да взема!

Клавира ще се ползва за живо свирене по заведения- предимно поп-фолк и нар.музика + всичко останало! За малка формация!

 

Ще съм много благодарен да чуя мненията на хора който са работили с тези "свирки", да споделят плюсове и минуси!

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

korg pa2x-определено, а и ще намериш повече информация и сетове за него.Я кажи на каква цена ти хо предлагат//може и на лични/,че аз ще купувам скоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравей , аз съм със Tyros 2 дай ми скайп да ти обясня по подробно това което те интересува , моят скaйп е evun_81

Редактирано от Neven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм с Pa2X Pro, естествено че съм пристрастен. Дълго време умувах над тази дилема, но взех Корга. Относно звуците и стиловете, когато вземах решение, имах инфо само от нета, ня ги бях слушал клавирите на живо. На корг-а по ми харесаха. Но аз си държах клавиатурата да е над 5 октави. Ако трябва да съм откровен, външния вид на PA2X повече ми допадна. Това не е определящо, но не е и без значение.

Редактирано от jazy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Ако не е вече късно...

 

Аз съм фен на Корг. Имам три Корга, но ако трябва да съм обективен вземете Тайрос3 ( ако наистина ви ги предлагат на една и съща цена)

 

1. Не случайно Тайрос е с 500 евро по-скъп от ПА 2х

2. Клавиатурата на ПА 2 е много тежка, свири с ниско велосити (т.е. мътно), а вие казвате, че ще свирите поп-фолк.

3. Тайрос има убийствени китари и кларинет - пак предимство при поп-фолк.

4. Тайрос е хем аранжер, хем уъркстейшън.

 

Аке все пак предпочитате Корг, тогава чакайте за ПА 3. Това правя и аз.

Поздрави.

Редактирано от soundhouse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.