Jump to content
Българският форум за музиканти

Кабинет за Rft L3501 30va 4ohm


Recommended Posts

Здравейте,

Имам един говорител RFT 12" (от комбо Regent 50-B1) и искам да направя кутия за него.

Дали някой може да ми помогне с информация за необходимия обем за този модел говорител.

Кой тип кабинет е подходящ затворен или с басрефлекс (размери на басрефлекс?)?

Благодаря предварително!

Сашо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Защо не изпозлваш размерите и конструкцията на кубето от което е взет?

Размерите за китарните колони могат да варират в зависимост от това което търсиш като звук и няма точна формула.Има доста писано по тези тема в този раздел,ако потърсиш,предполагам,ще намериш.

 

едит:Сега видях че става въпрос за бас колона.Там несъм много запознат как седят нещата.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре е говорителя да се измери, да се установят така наречените"T/S" параметри. те ще дадат насока за размери на бокса.Ако не, за предпочитане е затворен обем,60,63л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Най добре е говорителя да се измери, да се установят така наречените"T/S" параметри. те ще дадат насока за размери на бокса.Ако не, за предпочитане е затворен обем,60,63л.

 

Да аз се надявах да може да се намери от някъде информация за "T/S" параметри за този модел говорител, но както и да е направих си вече кабинет по размерите на комбото от което взех говорителя - 49 литра, с два допълнителни отвора отпред без бас рефлекс (странна конструкция), засега съм доволен от звученето ...

 

Интересното в случая е, че изработих кабинета от МДФ 8мм (това имах под ръка) усилен отвъре с летви 23/23мм конструкцията се оказа достатъчно стабилна и значително по-лека от оригинала (изработен от 18мм ПДЧ).

Редактирано от alxlz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.