Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква е тази китара?


herflik

Recommended Posts

http://prikachi.com/images.php?files/883414k.jpg

 

Може ли някой да ми каже каква е тази китара?Защото я имам същата на тавана но е цялата разпочупена и сега случайно намерих тази снимка в нета и ми дойе на ума да ви попитам що за чудо е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скивай само кво пише за нея:

 

""Orfeus" е била популярна марка през 70-те в комунистическа Европа. Китарите "Orfeus" са били много по-добри от Съветските талпи, но много по-слаби от германските "Musimas" от същия период. На китарата има лого "Gibson" написано на кирилица.

 

Логото: "Djipson" е написано на кирилица, обградено от точки, подредени в правоъгълник. Точките са с размер около 5 мм всяка. На главата има логото "Orfeus".

 

 

Orfeus Gibson е с една от най-хубавите сънбърст окраски които съм виждал.

 

Характеристики:

тяло: кухо, шпертплат

гриф: лепен, 20 прага

магаренце: от две части, нерегулируемо"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирех на такава в самото начало като почвах... Оригиналното магаре наподобява TOM бридж :punk_guitar: Грифа е с радиус - нещо нечувано :hooray: Вадеше мазен тон с тия f образни дупки .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ама аз имам такава. Пооправих я тъкмо и взех ,че си купих Ибанез. Ся трябва да е у мазето бутната зад един бидон. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, пусни я тук за подаряване, има деца, на които им се свири, пък родителите им са решили, че видиш ли "нямат музикален слух", пък от мен имаш една бира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ама аз имам такава. Пооправих я тъкмо и взех ,че си купих Ибанез. Ся трябва да е у мазето бутната зад един бидон. :girl_witch:

 

Да бе вярно, защо не я подариш на някой дето му се свири. Не е лошо в тая държава да се научим на великодушие. Някой яко запален, който няма N на брой лева за китара би и се зарадвал.

Разбира се, китарата си е твоя и ти си знаеш какво е най-добре да правиш с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че ще има полза от нея, защото вади повече брум отколкото тон. Единия адаптер и 1 или 2 потенциометъра са прецакани, а също и "великите" ключове дет съм и сложил ( Стагг ) хич не държат.

:)

Не съм я хвърлил у камината само от сантиментална стойност (1-ва китара все пак). :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
:greenangel: мойта кремона ми я дадоха фрее :hysterical: (party) и в началото (преди около 10 месеца) мислих, че е някакво чудо. Истината е, че не е, но т'ва го знаят всички и чак сега забелязвам, че е било някаква традиция на Kremona и Орфендърите да правят отвратителни грифове половин окръжност.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
ORFEUS Джипсон :butcher:

 

Уааааааахахахахааааа, Пич, аз мислех, че се майтапиш! :)

 

Еидт:

 

Иначе, май е Орфей наистина... ...

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха ебаси якото....

е тфа вече ме разби... :)

 

^ а междудругото на втория link дето си го дал на тая китара на пише джипсон ..... или аз не го видях....

и не ми се иска да знам какво му се е случило на тоя ключ .... малееее

 

хахах

първото изречение е: "Singing like Orfeus or barking like a beaten Bulgarian dog...? " :butcher:

OMFG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.