Jump to content
Българският форум за музиканти

Клавир за 1500лв


Recommended Posts

Здравейте. От дете си мечтая да имам хубав клавир. Сега имам един, който обаче не удовлетворява желанията ми. Свиря предимно народна македонска музика, малко северняшки хора, абе с 2 думи - каквото се свири по кръчмите. Кръчмарско момче съм си и такъв ще си остана. До края на месеца (юни) ще имам 1500лв. и мечтата ми е на път да се осъществи. Нарочно пиша темата по-рано, в крайна сметка няма да поевтинеят тея клавири за 1 месец. Колебанията са ми между korg pa 55 tr, korg pa 60, roland em-2000 и на по-заден план yamaha psr 1500, всеки пита и говори за па60 за семплери, харддискове и т.н. и нищичко не разбирам, ако някой маже да ми обясни елементарно какви са разликите, много ще му бъда благодарен. За па 60 чета спарни мнения, за роланда нищо лошо. Интересува ме и по време на свирене как стоят нещата със сменяне на стилове, бленди и т.н. И кой ще бъде най-подходящ за бленди като на dx11 или cz101 примерно, портаменто и т.н. Знам, че искам много за малко пари, но все пак ще опитам. Забравих да спомена, че си свиря вкъщи и по разни събирания с колеги, но за кефа просто. Това ми е хоби, пари няма да изкарвам, мисля, че и това трябва да кажа. Очаквам компетентни отговори. Лек ден !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

моето лично мнение а и от опит знам че когато е за "кеф" няма смисъл да се набутваш за скъпи свирки

за това което свириш и особено кадето го свириш един Roland E серия примерно 96,Е-300,Е-500 е напълно достатъчно

Видях дори че продават дори и един G-800 за 600 лв

ПА серията на Корг е доста добро решение но ако си свириш вкъщи няма смисъл особено за модели над ПА-50

Аз навремето си купих една Ямаха PSR-7000 за 2800 $ с идеата че това е върха и ще избия рибата по кръчмите ама...

и до сега си свиря на нея... не че се оплаквам клавира си е доста добър има си всичко включително и хард ама толко пари за вкъщи и в годината по два пъти някаде не си е работа

От друга страна 1500 лв е една заплата и не е много за "спорта" с който сме се захванали

Накрая,моя съвет а и предложение е следния за музиката която свириш КОРГ задължително бленди като CZ ще докараш с CZ

(на мойта ямаха могат да се качват WAV файлове и съм качил бленди от CZ и при положение че третия лийд войс на дясна ръка ми е монофоничен и го докарва ама ... )

 

Успех в търсенето на Корг :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак съм аз

 

това е твоита машина:

 

http://www.dalavera.net/product/view/i/114...am-klavir-pa-80

 

Нямам нишо обшо с обявата просто я видях и мисля че може да се помисли за още 100 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Пак съм аз

 

това е твоита машина:

 

http://www.dalavera.net/product/view/i/114...am-klavir-pa-80

 

Нямам нишо обшо с обявата просто я видях и мисля че може да се помисли за още 100 лв

лелееееее, благодаря много, но защо по дяволите ги нямам парите в момента :rockon: . Ето това съм искал винаги, не повече. А си знаех, че ще съжалявам като пусна темата по-рано :D . Не, 100 лв. не са проблем, все пак е с хард, стойка и калъф. Благодаря отново, колега :slap:

Редактирано от FlipperXP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да не е "изпращял"тоя клавир,че да не палчеш после в форума...Наясно ли си,че е тая цена има нещо странно? :cheers2:

 

И аз това си мислех вчера. Има 2 варианта - или собственикът е много на зор за пари (по-малко вероятното) или корга нещо не е в ред. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да му има нещо да

дано да не е нещо което при една проба примерно би останало непроявено или от ентосиазъм да има недоглеждане

Все пак ако решиш внимавай много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един Roland G1000.

Има си всичко необходимо за кръчмарски изпълнения, даже в момента е наблъскан с всякакви ритми и бленди.

В изправно техническо състояние.

Може да се договорим ако ти харесва като модел и ако още искаш да взимаш клавир разбира се.

поздрави!

... и те така :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.