Jump to content
Българският форум за музиканти

Ретро хитове


Recommended Posts

В далечната '97 г. един сержант от запаса (разжалван на редник) се прибра у дома отслужил гордо дълга към родината си. Резултата от това вселенско събитие беше поредния ивайловградски безделник, пияница и т.н. От нямане какво да прави просвирващия на китарка около дългокос младеж организираше концерти на себе си ъфкорс. Така се пръкна вселенското недоразумение "Хайтър Пайтър Блус бенд" - Хитър Петър на английски (за непросветените). Понеже във великото трио бях най-малкия, пускам една песничка, която не е моя но от единствения запазен Лайв май това беше единственото слушаемо нещо. :thumbs_up:

 

За феновете на винтидж БГ саунда ще споделя малко подробности около рига.

Китара Пълдин от новите, бяла, с активна електроника.*

Дисторшън (кустом хендмейд от барабаниста) Telefunken пишеше на кутията.

Кубе Лариос - май 15 вата

Лентово ехо с отдавна изтрита марка.

 

Бас Орфей - сив, симетричен а ла СГ

 

Барабани Амати

 

Някакъв дек записваше.

 

ЕТО ТУК

Може да се чуе и хита.

Музика и текст - бат' Сашо, аранжимент - който дойде.

 

Енджой дет' се вика.

Плювни, хвалби - боли ме ..., аз си знам

Това беше положението

Сега там има само 3-ма човека, които могат да свирят и те са скарани помежду си... :)

 

*мама му стара цяло лято дигах бали и пак не стана, чак след гроздобера спестих пари да я купя...

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструментите съвсем обективно не звучат зле. Ако беше в студио щеше да е ок. :D

Обаче много силно влияние има от ПББ, особено вокала. Последното не е хвалба. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да ве- тава е писано в селската дискотека. Един вид Live at Venezia '97 :D:) Ама ше зема да пусна още нещо тогава.

Venezia* - така се казва селската дискотека

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Антисоциален блус

 

Понеже скоро се сдобих с цифровизирания вариант на Този Колосален Лайф :)(който не съм слушал откакто е записан) и сега поне съм в отпуска и имам време, тука седя с умиление и си слушам умностите на 20 годишен келеш. Та явно отдавна съм терсене, а тоя текст го бях забравил... :cheers2:

Също така може да се чуе и невероятния глас на Телефункена, както и моя - все още мутиращ в безкрайно закъсняващия ми пубертет (продължава и до днес)

И друго. Ентусиазъм на кило, възможности 'ич, а сега възможности има ентусиазъм нъцки.

Текст и музика - бай ми, ангажимент - както дойде.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кандидатствай с първото парче за продължението на рекламата на луканка "Балкан турист" - като го чух това ми беше първата асоциация, която направих! :)

 

Ако трябва да съм обективен такива парчета си ми харесват на мен:), слушайки ги се върнах назад и в моите ранни години за теб да не говорим-хубави спомени/доста такива имам и аз на tape cassette - най вероятно никога и няма да ги прехвърля/.

Идейно китаристче си и това си е!!! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, блажени години!... (Бяхме млади и хубави, сега някои сте само хубави, други сме само "и"... )

 

Много гот си звучите - я вземи ги ре-мастерирай за поколенията. Жанрът си е вечен, а ентусиазмът извира от лентата като неудържим огън. За тоя именно ентусиазъм говорех в темата "що е музикант" - за него давам сто кила.. 16-годишно от чист единичен малц, отлежало в дъбови бъчви от иберийско шери, бутилирано с етикет "най добре се пие с... приятели" ... но това е от друг Мюзик Айдъл, май...

 

Евала! Това е малко като изравяне на неизвестни записи на Ярдбърдз или на Блузбрейкърз с 14-годишния Ерик Клептън... Жива история :)

 

Извади още и сглоби албум -

 

:thumbs_up:

 

П.с. 'Бе ти като си от Северна Гърция - 'що не пееш на диалект или поне с акцент? Други - коджа-ми-ти столичани, по-добре се справят от тебе с мйекуту пйеини :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за диалекта ми е следващия пункт. :D

Смятам да извадя само обявяванията на песните. Явно като съм пял съм се старал повече, но говорът е :thumbs_up::)

Направо не мога да се позная... :hysterical: :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.