Jump to content
Българският форум за музиканти

Разликата между


Lifefeast

Recommended Posts

Принципно имам акустична китара ама не свиря на нея и мисля да си земам нова , електрическа , и се чудя има ли разлика в електрическата и Електро Акустичната китара в самия звук който изкарват,ако има бих искал малко информация(коя е по добра?) и съвети какво да правя :greenangel: моля ви .. искам да имам някакъв инструмент , след като съм вокал.. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

Електро-акустичната можеш да включиш към усилвател.За ефекти не съм сигурен точно,но за разликата между звук на електроакустична и акустична не мисля,че има някаква съществена разлика.Можеш да си купиш електрическа и като си купиш един специален ефект (който не е доста евтин) можеш да имитираш звука на акустична.

 

Може да съм допуснал грешки,за което се извинявам :greenangel:Отскоро свиря (от 1 година) и досега само с това мога да ти помогна.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има огромна разлика .

Но все пак прецени сам :

Електро-акустична : http://www.youtube.com/watch?v=xXv7EIaYr8U

Електрическа :

 

Колегата горе е прав, може да се имитира звука на акустичната китара през ефект, но знай че той никога няма бъде същия ако свириш с акустична/електро-акустична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
...но за разликата между звук на електроакустична и акустична не мисля,че има някаква съществена разлика.....

 

За електроакустична и акустична може да се въведе някакво подобно допускане, но разликата между ел. китара и електроакустична китара е голяма.

 

Всъщност е необходимо да кажеш за каква китара говориш.

 

Под електроакустична, предполагам имаш предвид китара с вид на акустична китара(класическа, с найлонови струни или "уестърн" - dreadnought китара с метални струни), но такава, която има пиезо звукоснемател и може да се включва към усилвател.

 

Под електрическа китара най-вероятно имаш предвид solid body - с тяло от плътно дърво, а не hollow body - електрическа китара, която има кухини - така познатата у нас "джаз китара".

 

В такъв случай разликата е ОГРОМНА - електроакустичната китара звучи в общи линии като акустична(уестърн или класическа) ктиара, но може примерно да се включи към пулт/усилвател, и да се спести нуждата от озвучаване с микрофони по участия, макар, че ефектът не е съвсем същия.

 

Електрическата китара(solid body) е инструмент, коренно различен по звучене, начин на звукоизвличане и свирене и т.н.

 

Двете китари не са взаимнозаменяеми нито като техника на свирене, нито като звучене, а с определени условности може да се каже и че са предназначени за изпълнение на различен репертоар.

 

ПС: В примера с ел.китара, който ти дадоха горе, китарата свири само единия глас, а другата(втория глас) вече е записана. Освен това, там е ползван ефект "дисторшън", който променя звука на китарата драстично. Иначе готино клипче на музиката от "Конникът и звездните шерифи" :greenangel:.

 

Ето ти пример с по-чисто звучаща електрическа китара:

http://www.youtube.com/watch?v=IszurMQEZKM

 

Разбира се, различните електрически китари имат известни разлики в звука също.

 

Иначе няма "по-добър" тип китара - просто са различни.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми благодаря но аз незнам още към какъв стил се ориентирам , поп или рок , обичам рок но трябва да пея поп защото влизам в музикалното у варна с поп и джаз пеене ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В пеенето има много индивидуалност. А рока също е популярна музика. Така, че поп пеенето не изключва рок пеенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.