Jump to content
Българският форум за музиканти

Roundwound струни


thurston

Recommended Posts

могат ли да се намерят roundwound (гладки) струни в София? има ли такива хави изобщо, аз не съм засичал... освен това какви са предимствата/недостатъците им (който е ползвал).

еми мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гладките са FLATWOUND! Roundwound са масово разпространените, с които свирим и ние. В София не се сещам да съм срещал, но не съм търсил. Иначе бях виждал на един пич на баса преди време и каза че били Ernie Ball. Следователно мисля, че във Factor може да имат или да могат да ти доставят. Нали те ги внасят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде този мерак за flatwound струни :) За джаз? Или за slide bass а'ла Morphine може би :)

Flatwound струните са доста по-скъпи от обикновените, едва ли ще намериш под 50 лв, мисля... :think:

А едниствените такива струни, на които съм свирил, бяха на старата ми Кремонка, и сигурно бяха на моите години... така че моето мнение за тях няма да ти е от полза :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а, да се е** у умника. мерси, че ме поправихте. знаех, че са некъв wound ама явно не тоя. pacman, и аз имах такива на една стара стара орфейка. за нещо ала морфин- правилно си уцелил. ми експериментира ми се...

other suggestions?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами преди време си купи едни от Варна, но не знам магазина. Струваха 35лв. Характерното е, че вадят много плътен и мек звук- абе направо си плачат за джазец :)

 

Но пък за метълщина не стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея старите пък ако не са били Томастик. И аз съм ги виждал по разни стари тояги, ама наистина не са кой знае какво. Пробвай да си намериш Ernie Ball

(не че съм им фен ама от тях мисля, че по-лесно ще намериш Flatwound, иначе аз само с D'Аddario свиря).

 

За информация, ако някой го интересува, има и още един вид навити струни - Halfrounds - телта, или както там се казва това, от което се прави навивката, има профил като полукръг т.е. от страната на жилото навивката е все едно струната е кръгла, а от външната е гладка. Нямам идея в БГ дали има въобще такива и каква е разликата в звука им.

Редактирано от MaPuHcKu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде този мерак за flatwound струни ;)

E може и за фретлес да са. Аз навремето като не можах да намеря гладки, свирех на фретлеса си с round- струни и му изрових фингърборда. Сега ако някой каже къде има гладки, веднага си взимам !

А има и някакъв вид струни с наилоново (или нещо подобно) покритие. Някой да знае нещо за тях ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде този мерак за flatwound струни :P

E може и за фретлес да са. Аз навремето като не можах да намеря гладки, свирех на фретлеса си с round- струни и му изрових фингърборда. Сега ако някой каже къде има гладки, веднага си взимам !

А има и някакъв вид струни с наилоново (или нещо подобно) покритие. Някой да знае нещо за тях ?

Ами аз ги бях взел от Варна, но не съм много на ТИ с географията ;) Спомням си, че беше около икономическия университет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега свиря с един очукан фретлес точно с такива струни.. Те са сравнително нови, но са стари български. Не помня от къде ги изкопах.. Лично да си призная не ме кефят. повече ме кефят омотаните, дори и за фретлес. Тези имат по-голямо сцепление с пръстите и по-трудно се прави слайд, а и звучат доста убито. Нямат високи и само бумтят..

Това е просто мое мнение, и да си призная не съм срещал такива да продават нови...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.