Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Кортове ?


UglyGuitar

Recommended Posts

Решил съм да си взема някой от следните басове

CORT ACTION -A BASS; CORT ARTISAN C4 или C4H

Та питането ми е къде в София може да се пробват ( в кой магазин ги има ) и дали някой знае каква им е цената в момента в България.

И още един въпрос, кое е по-добре Махагон или Агатис ? Щото съм доста куц от към дърветата :)

Ще съм благодарен ако някой ми отговори ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://pro-technica.com/manufacturer.php?cCat=&manf=116

 

Динакорд ги продават, но какво имат в наличност- не знам. Обади се и питай. Artisan е май най-високата серия басове на Корт, но като гледам, Динакорт внасят най-евтините им модели, така че не бих ти дал съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, ще се обадя тия дни да питам.

А какви точно са разликите в махагона и агатиса ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има голяма разлика. Плътност, тежест. Агатисът е по-лек от махагона и ако има нещо, което най-много мразя е баса да е небалансиран като тежест, което уморява ръката. Махагонът за мен е класическо дърво за изработка на бас китари, което придава едно звучене, което лично аз търся в един инструмент. Затова и моят съвет към теб е махагон. Агатисът е компромис, въпреки че от изчетеното дотук се оказва, че има и добри китари и басове направени от този тип дърво, но е рядкост. Ще си позволя да цитирам съфорумник, който извади едно сравнение за агатиса като материал за музикални инструменти:

 

Evtim Djerekarov:

 

Агатисът(agathis) е азиатско дърво, което е меко и от гледна точка на тона(според моите прослушвания) е евтина имитация на нещо средно между махагон, елша и липа - има малко по-плоския тон на липата, но пък за сметка на това е малко по-незвънлив като махагона и елшата - не е върха на трагедията, но не мисля, че може да се сравнява с обичаните дървета.

 

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.