Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична Китара за мен


krisinox

Recommended Posts

На 13год. съм. Левак, момче :punk_guitar: Имам голямо желание да се запиша да се уча да свиря на акустична китара.

 

Тази тема я пиша, ако не ви мързи, да ми предложите китари, подходящи за мен :) Нямам никакъв опит в китарите, но искам да се науча. Не познавам много хора, които свирят на китари. Затова питам вас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Левичар,а не левак приятелю

 

Благодаря за поправката, но аз не търся спам, а отговор на въпроса ми :punk_guitar:

Редактирано от krisinox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Почни с нормална китара, с която свирят хора с доминантна дясна ръка, няма значение, че си левичар (вероятно тук някой може да се закачи, но всъщност няма значение с коя започваш), а и по-нататък ще ти е трудно да си намериш сравнително евтин инструмент. 14/88

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравил съм да спомена- извенете. Разполагам с пари от сорта 100-120лв. По-точно разполагам с повече пари, но мога да отделя толкова за китара :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Точно, аз моля вас :punk_guitar: Аз не знам много много хора, които да ми помогнат. Вие сте разбирачите, на вас се крепя :)

Редактирано от krisinox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! Така или иначе китарата трябва да е левичарска - долното магаре си има определен наклон и дължината на струните е различна, така че ако просто се обърнат струните, ще фалшивее и ще дразни дори неопитно ухо. Нът-ът също е с различни прорези за различните струни. И двата чарка може да се сменят, но си е занимавка и ходене по майстори и допълнителни разходи.

 

Друг е въпросът дали ще се научиш да свириш с десничарска или левичарска постановка. Доста хора левичари са започнали да се учат на десничарска постановка и нямат проблеми.

 

За толкова малко пари не се сещам конкретни модели китари, но трябва да има, няма начин. Най-доброто, което можеш да направиш, е да си намериш учител, да му обясниш как стоят нещата, и той да ти помогне при избора както на китара, така и при избора на постановката, на която ще те учи. Щото каквото и да си лафим тук само си чешем езиците. Дерзай и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, мойта първата класическа беше около 100 лева. Беше някакъв модел на Encore, в xxxx още може да ги има, ако искаш разгледай там. Впрочем не знам къде се намираш де... ако не си в София, разпитай за някой музикален магазин в твоя град.

Ама не знам дали класическа или уестърн искаш да пробваш.

Но подрепям горното мнение - въпреки че в музикалната история има някои известни китаристи - левичари, които са свирели на обърнати десни китари, по - добре си купи левичарска (ако ще свириш като левичар, де)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради вашите мнение си направих един опит. Представих си дясна китара и започнах да "свиря". Просто ръцете ми едвам се движеха :) Едва ли ще стане да свиря с дясна ръка. Просто няма да стане :)

 

Впрочем- отивам в магазин и казвам на магазинера:

-искам да разгледам вашите ляви китари.

 

Така ли? :) То сигурно пише и на бележчицата де- Лява Китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради вашите мнение си направих един опит. Представих си дясна китара и започнах да "свиря". Просто ръцете ми едвам се движеха :) Едва ли ще стане да свиря с дясна ръка. Просто няма да стане :)

 

Впрочем- отивам в магазин и казвам на магазинера:

-искам да разгледам вашите ляви китари.

 

Така ли? :) То сигурно пише и на бележчицата де- Лява Китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам дали пише, но си личи, че е за лява - струните са подредени като за лява :)

Изборът ще е по - малък, но 100% трябва да имат и левичарски :)

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Научи се с дясна - 1) ще си спестиш много неприятности и мъки, 2) и без това лявата ръка прави повече усилие при постановката за десничари, та даже би трябвало да ти е по-лесно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като си поръчвах китарата поръчах и да ми обърнат струните и започнах да се уча да свиря с лява ръка(и аз съм левичар), но учителя ми предложи да пробвам да се науча с дясната ръка защото после ще ми по - лесно при купуване на нова китара, и при евентуално използване на чужда. Направих го и макар и да ми беше трудно все още бях съвсем в началото и сега свикнах така и нямам проблеми поне засега. Моят съвет е да опиташ това което ти харесва, все пак го правиш за удоволствие. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.