Jump to content
Българският форум за музиканти

The String Exchange Program!


And0

Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да направя реклама на некомерсиалната си идея във фейсбук ;)

 

Става дума за група (не музикална, а група от хора с общи интереси) в която всеки музикант който свири на струнен инструмент да може да се присъедини и да си обмени излишните струни с останалите :)

Понеже струните са лесни за транспорт и се побират в пощенски плик ми дойде идеята всеки който има излишни струни, а му трябва някоя конкретна да се включи и да помогне.

 

Така например аз си търся 42 Ernie Ball Super Slinky, но мога в замяна да предложа някоя от другите :)

 

Колкото повече хора се включат в тази идея толкова по-лесно ще е да си намери някой скъсаната струна. Идеята е програмата да се развие до момента в който ще може да се изпращат струни като поздрави и между приятели в знак на респект, а защо не и на големи изпълнители поради същата причина.

 

За съжаление за сега това е само група във facebook, но ако мн се развие може да се превърне в малко сайтче където хората да разменят струни за каквото си поискат :)

 

Групата е:

http://www.facebook.com/group.php?gid=78266919105

 

Ще се радвам да подкрепите идеята :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регнах се преди месец, два в тоя фейсбук... по препоръка на бивши съученици. Първата седмица - кеф. Викам си, хубаво местенце... после изведнъж реклама що ли, почнаха просташки спамове за игрички, адвъртайзмънти разбираш ли... това онова, събирала се била информация... фирми щели да проверяват хората си за някакви си нужди (Xing май те имат такава насоченост но строго такава мисля)... почнаха КГБ-тата си казах... викам си не може да е истина, такова сайтче ала майспеса, че и с чат, месиндъжри, клюкарник голям. Та се позапитах, брех от де тая мания... популярност... медии... та се реших да потърся инфо за сайта, създадел, собственик и що да видя...

Собственост на най-младият милиардер в света... някой си Марк Цукергрубер или Цукерман или Цукерберг... абе чудно ли е, че е "джедай". То и гугъл същата работа.

 

Та реших да мина към twitter, bebo и last.fm

 

Дори предлагам и там да се открият такива... що па треа да е само фацебоок?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имаш право за това да се разрастне. От личен опит искам обаче да ти кажа, че подобни неща не стават изведнъж и не мога да се заема да промотирам в 10 различни сайта групата, затова съм се насочил към най-комерсиалният.

Истина е че има разни слухове на които съм склонен да вярвам, че фейсбук е от части на CIA които са купили голяма част от акциите през други организации, обаче не е това идеята в случая. С групата искам да събера възможно най-много хора които да започнат да обменят струни, табове, перца и тн за удоволствие. Мисля че ще се получи, защото вече има един пич който мисля, че ще ми прати струна от Нова Зеландия :punk_guitar: Нека да видим, ще е мн яко ако си свиря на нея :) Той прави китари (резонатори) и си разменихме няколко съобщения.

http://www.mattsenguitars.co.nz/

 

Taaa като цяло искам да го старитрам от фейсбук и с повече users да се отдели цялата идея като отделен сайт в последствие.

 

Има много идеи които могат да се организират стига да има едно такова общество.. Например да се събират дарения за закупуване на китара която да бъде дадена на талантливо дете или стипендия за музиканти и тн и тн... Просто се нуждая от повече хора които да ме подкрепят с участието си :)

 

Аз принципно живея в англия и ще се опитам и в други форуми да го разпространя, но ми се иска да е международно и затова на вас ви пуснах покана ;) Колкото повече участници има от цял свят толкова повече ще може да се правят хубави дела за обществото и за талантливи музиканти които нямат много възможности.

 

а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте отново,

 

искам да ви покажа до къде съм стигнал... Получих преди известно време въпросната струна от Нова Зеландия и вече си свиря на нея... Човека поиска в замяна да му промотирам фирмата и името в музикалните магазини в града където живея... Ето и снимките по-долу от писмото :punk_guitar:

 

Ще се радвам ако се присъедините или кажете на приятелите си, за да може да стане повече хора... Промотирам идеята вече и в някои от международните форуми за музиканти, предимно китаристи...

 

21280x768i.th.jpg

31280x768k.th.jpg

41280x768u.th.jpg

51280x768.th.jpg

61280x768.th.jpg

 

Поздрави

Андрей

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Знаете ли какво ?

Днеска получих ново писмо, но този път от Ню Йорк ;) Много съм щастлив, защото малко по малко хората почват да откликват... Виждам, че няма голямо участие за сега от българска страна, обаче ми е също така ясно, че трябва да мине време ! Продължава идеята да се развива и се надявам всеки да подкрепи с каквото може...

 

А ако някой му трябва нещо да не се притеснява, а да си каже... Вече имам десетина перца които бих раздал на някой който няма възможност, но компенсира с желание :thumbdown:

Поздрави от Торонто където съм в момента :P И не бъдете студени като времето в Канада :)

 

img01sn.th.jpg

img02si.th.jpg

img03s.th.jpg

img04s.th.jpg

 

Ако все още не знаете за какво става дума, прочетете от началото темата или се включете в програмата на facebook group

Редактирано от And0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам човек.... Не искам да бъда на всяка манджа меродия и "типично по български"... ама ми се струва малко глупава идеята. В смисъл доста неприложима и необоснована, освен ако нещо не съм разбрал накриво.

 

Разбрах, като ми трябва 3та струна, казвам, че ми трябва 3та и някой ми праща... еми да, обаче едно писмо до друга държава при мене е 1 евро (да приемем, че и аз пращам по-нататък), нов комплект струни - 4,50. Като сменям комплект струни, е хубаво да се сменят всичките, а не да имаш една струна, която да се е разтегнала по различен начин от другите - това може да доведе до разстройване при използване на тремоло/уами бар. Освен това, като скъсам струни, си пазя стария комплект, ако спешно ми се наложи да сменя струна по-късно, а нямам резервни...

 

някак си просто не ми се връзва идеята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Не знам човек.... Не искам да бъда на всяка манджа меродия и "типично по български"... ама ми се струва малко глупава идеята. В смисъл доста неприложима и необоснована, освен ако нещо не съм разбрал накриво.

 

Разбрах, като ми трябва 3та струна, казвам, че ми трябва 3та и някой ми праща... еми да, обаче едно писмо до друга държава при мене е 1 евро (да приемем, че и аз пращам по-нататък), нов комплект струни - 4,50. Като сменям комплект струни, е хубаво да се сменят всичките, а не да имаш една струна, която да се е разтегнала по различен начин от другите - това може да доведе до разстройване при използване на тремоло/уами бар. Освен това, като скъсам струни, си пазя стария комплект, ако спешно ми се наложи да сменя струна по-късно, а нямам резервни...

 

някак си просто не ми се връзва идеята.

 

Идеята е че може да ми пратиш за 1 едно евро 100 неща и после аз да поема разноските към други хора които примерно имат нужда от струна и/или перце или нещо подобно :)

Така примерно като събера цял комплект ще го подаря на някое дете което не може да си позволи... Книги които не се ползват, стара китара и тн... Всичко може да помогне на музикант в кофти ситуация... Не ти приемам мнението като "по български" и тн... Всеки си избира... Този човек който ми изпрати последните комплети каза, че като събере пак ще ми прати.... Аз за сега понеже нямам кой знае колко излишни неща, ще изчакам, за да мога да отида при някое читалище или някое музикантче на улицата и да му помогна. Не мисля че ще ми откаже :)

 

Просто го правя за добро дело.... А на теб ако ти е проблем 1то евро за марка, мога да ти пратя една струна като ти се скъса и да си го спестиш :curse: Пък като си дрънкаш на китарката да се сещаш за каузата ;)

Редактирано от And0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че си започнал една много добра инициатива.Има доста хора които искат да свирят но дори разходи като за струни ги спират.Аз лично когато мога също ще изпратя нищо че са за бас :offtopic-001: .

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^

 

Очаквах, че няма да ме разбереш съвсем правилно и че може да кажеш, че все едно ми е за едното евро. Това което казах е, че не виждам смисъла за себе си, защото 1. аз като си сменям моите струни, ги сменям с нови. (Всъщност от години не късам, ами ги сменям на известно време, като спрат да не ми харесват как звучат. Комплекта след това го пазя за резерва, докато не си сменя и следващите струни). 2. Съответният 3ти комплект може да се даде на някой, който няма 10 лева за нови струни, разбира се, но в повечето случай, вместо да вземе моите, които са от флойд (рязани и навивани и често се късат при опит за повторна смяна), потни и мръсни, колкото и да ги мажа с квото и да е, е по-добре да изчисти и да превари своите - теми за това също има. Вероятността те да звучат по-добре от моите е огромна.

 

Просто реших да си изкажа мнението. Не спирам никой да участва, нито ги заклеймявам като еди какви си. Напротив - ако има резултат - давайте :cheers2:

 

 

едит: а съм твърдо за, за това хората да си дават старият гиър на начинаещи, а не да продават кремона за огрев или да искат 300 лева за чисто новият си скуайър на 3 години, след като току що са дали 1500 лева за китара. Това е съвсем друго нещо, не струна. Дори ако се разтърсиш във форума, ще откриеш поне 2 теми за раздаване на гиър :)

 

Поздрави

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.