Jump to content
Българският форум за музиканти

Гергьовско


Recommended Posts

Е тука един метъл за заколението. Ще коля агне за Гергьовден - налага се - макар че досега не съм отнемал живот(освен неволно), още повече на любими животни на дъщеря ми... Не съм някой пиздец, ще прережа гърлото на животинчето, ама не мога да не си представя какво изпитва часове преди да умре, та затова се изразих музикално по долу. Агнетата познавали, че ще умрат по виковете на съседските агнета, казва един стар съсед. И че за Оня безсловестната твар е предпочетена като дар в последния момент пред Авраамовия син...

http://www.esnips.com/doc/5a08ae78-095b-49...806596f23b/agne

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко страшно :punk_guitar: ама не избягва на слуха здравата ритъм секция (еле и с тоя 7+5 размер - това македонско лие, що ли? - кърти!) и настървеното 'заколение' с китарите - много добър експеримент! Трудно ми е да ти чуя ладовете с тоя кривоч - наднормен вероятно само за моя старомоден слух; отчасти генералният ти стил (и на много съфорумници) така го иска, отчасти пасва на драмата на агнето и концепцията 'ужас'...

 

Щеше да действа по-добре с интонационно по-изразена солова линия, но като цяло е много силно парче, браво!

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.с. сетих се,че моят приятел и уважаван музикант Влатко Стефановски имаше с електрическото си трио парче на същата тема: "Urban Kurban". Макар с по-малко (отявлени) етно-елементи отколкото в останалите му работи, в първото китарно соло 'агнето' съвсем осезаемо 'проплаква' :punk_guitar: Ще го питам подобна ли му е била инспирацията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понамалих резливостта, че наистина съм прекалил с точенето на ножа.

http://www.esnips.com/doc/7e8e3fa7-fbde-4f...7d7fadff4/agne1

Влатко е великан, и през ум не ми минава да се меря с него. А и не исках да наблягам на фолк елементите - дори оставих размера на целия проект в Кубейс 4/4 - те се навързаха нещата. Ама пуста тръпка балканска, накъде изби...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добра версия - сега е супер: хем го има 'ужаса', хем 'се чете' като музика. Много си дОбър!

 

Само защо не си включил в eSnips опцията за 'download'? Искам го това на лаптопа и на телефона си! (За download през телефон искат абонамент за тяхната услуга, не става на парче. А пропо: на тебе плащат ли ти нещо от такива приходи?)

 

Мога да ти кажа, че страшно много хора ще се изкефят - първо регионално, от Босна до Анадола (заради ритъма и 'курбан' мотива), освен тях и много на Запад, дето търсят екзотика в ритмите и скалите (комай всички велики китаристи, от Ваи до Джими Пейдж и кой ли не помежду им) са записвали поне по едно парче с нашенски мотиви.

 

Сложи го на YouTube - с едно простичко слайд-шоу от подходящи пролетни и агнешки снимки/картинки, и с нужните тагове. После подай линк тука и в още няколко форума (по възможност някой международен) - да 'зарибиш'... и това е. YouTube e най-масовата платформа за вирусно разпространение не само на видео, а на всякакъв контент. Идеална е за музика (всякакви май-спейс-ове и специализирани платформи като last.fm нямат това вирусно разпространение). Съветвам те да го направиш не за слава (и съвсемне за пари), а за да изкефиш много хора, които иначе никога няма да чуят...

 

Наздраве!

 

:yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.