Jump to content
Българският форум за музиканти

Вапрос за един кабел


Recommended Posts

Искам да попитам понеже ми дадоха един стар български усилвател а тои има само вход с два чинча може ли да се направи кабел от голям(за китарата)жак кам 2 чинча.Взех един кабел които беше от два чинча кам два(от тв-то кам двд-то) одрязах с едната част и остана ето това- http://g.imagehost.org/view/0191/2_26 отделно изолирани червено и бяло кабелче и около тях(извън изолацията) овита някаква жичка(като шармовка незнам).Някакви идеи кое каде трябва да се запои или няма да стане или пак трябва наново кабел да започна от нищото.

Поздрави и блогодаря предварително.

Само бялата страна- http://g.imagehost.org/view/0295/1_38

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

естествено че може, само не усирай оригиналния кабел, отиди в магазин за електроника и огледай за преходници а ако няма си земи чинч букса + женска аудио и си направи с 5 пръста кабел

 

И не режи оригиналния китарен кабел!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, пак "компетентни" отговори без капка заяждане...

 

На чинчовете ширмовката е маса и отива на външния пръстен, а средният кабел е сигнала и отива на жилото. При китарния жак маса е най-вътрешната част (пръстен), а останалите са сигнал. в твоя случай китарата ти е моно, затова хващаш и запояваш двете ширмовки и двата сигнала от чинчовете съответно към масата на китарния жак и към върха на китарния жак и си свириш. Не мога да ти драсна схема, но тук е писано много за това, кое е маса, кое е тип на 6,3мм-овите моно жакове, така че просто потърси.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал си предвид че трябва да запоя червеното кабелче и неговата ширмовка горе на китарния(жак) а бялото и неговата шармовка долу.Като кабелчетат и шармовките са оплетени.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не е имал предвид това. Ширмовките отиват на маса и двете. Сигнлните (бял и червен) отиват на тип (сигналния на жака)... Не знам какво очакваш, но да те предупредя този вход не е предвиден за китара и няма да излезе кой знае какво...

Редактирано от ludmata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Блогодаря на всички за отговорите.Надявам се че сам разбрал правилно двете шармовки се запояват долу а червеното и бялото горе(кадето е активното).И знам че няма да е кои знае какво но досега свирих само на сухо така че и на това се радвам.

Поздрави

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже ми дадоха един стар български усилвател

 

Тук не трябва да забравяме и въпросът дали китарата и усилвателят имат импедансно съгласуване?

 

Така с тия чинчове нещата ми приличат на линеен сигнал. Ако китарата е с пасивна електроника, то това не е добро решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.