Jump to content
Българският форум за музиканти

притеснение...да попитам?


onyx

Recommended Posts

Здравейте пичове,

днес стана 1 фал...купих си чисто нов AKG Perception 400 и М-Аudio Delta 1010LT, и като се прибрах ги оставих на леглото, обаче малкото ми братовчедче ги събори на пода и направо изтръпнах. Микрофона и саунд картата не бяха вадени от опаковките си, но се притеснявам дали неможе нещо да им е станало от падането. Паднаха от около 80см височина върху теракота. Как мога да разбера и да знам дали да се панирам или да се успокоя? Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове,

днес стана 1 фал...купих си чисто нов AKG Perception 400 и М-Аudio Delta 1010LT, и като се прибрах ги оставих на леглото, обаче малкото ми братовчедче ги събори на пода и направо изтръпнах. Микрофона и саунд картата не бяха вадени от опаковките си, но се притеснявам дали неможе нещо да им е станало от падането. Паднаха от около 80см височина върху теракота. Как мога да разбера и да знам дали да се панирам или да се успокоя? Мерси предварително!

сори за спама,но откъде взе AKG-to и на каква цена,че и аз си търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма друг начин да разбереш (и да се успокоиш) освен да ги пробваш!

 

За картата хич не се бой, особено в опаковката си е непокътната. Микрофонът е много деликатно устройство, с фини частици напасвани и балансирани с прецизна точност - не обича грубостите. Но и тях ги правят в наше време по-устойчиви и здрави. (Абе, някой да ми напомни - Precision 400 не беше ли класически модел от едно време? Ако още се прави, сигурно е някакво модернизирано копие..) Имаш големи шансове да му няма нищо (забележимо), пък и легло не е чак такава височина (80 см е маса, в твоя случай е по-скоро около 50 см?..). Опаковката също абсорбира част от сътресението.

 

Включвай и пробвай! Ако на слух го намираш добре, не търси хора с апаратури да ти снемат характеристиките (и да има отклонения от каталожните, не е ясно от какво са). Мислиш ли, че по дългия път от фабриката през няколко склада и разни видове транспорт докато стигне в твоите ръце, всички хамали са го носили като сурово яйце? Ако микрофоните бяха толкова чак уязвими, производители като АКГ щяха да са се разорили от рекламации.

 

Стискам ти палци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.