Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за сериен номер?


Zlatanov

Recommended Posts

Искам да попитам дали по серийния номер на скъпа уж китара мога да разбера далие истинска или не? Става въпрос за Ibanez JEM на китарата си пише Made in Japan, но ме притеснява цената? Та ако някой знае нека да каже дали мога да разбера по номера дали е оригиналдъ или е някакво копие ... Имам номера F0818050...

Искам да се застраховам защото искам да я взема а до сега не съм имал досег с толкова висок клас китара :)

Ако се окаже че не е менте ще черпя скоро :bravo:

Редактирано от Zlatanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според твоя сайт приятелю китарата се оказва че е оригиналдъ ... Малеее... голям кеф :bravo::)

Редактирано от Zlatanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, нека в тази тема да се пишат сайтове за проверка на сериини номера (проверени сайтове) и какви са хитрините да разпознаваме ментето от оригинала. Говоря за качестмени (скъпи) ментета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... май най-голямото менте на JEM произвеждат самите Ибанец (има оригинални JEM-ове които са доста нисък клас, не знам дали има такива правени в Япония).

 

Иначе не вярвам че някой ще даде смислено мнение без снимки или директен поглед. БДУ в подписа ти пише "Ibanez RG350DX" ... при положение че свириш на такъв тип китари вярвам че можеш сам да чуеш и прецениш дали е долнопробно менте.

 

Поздрави, дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^^ Батенце ... аз си мисля че е истинска но знам ли? :)

Адптерите и бяха Димарзио, теремолото Едж про :bravo: ама искам да се презастраховам щото веднъж се взима такава китара :ok:

Пробвах я на лампов амп и звука изкърти :)

Но все пак ... цената и е много под истинската ... продавача ми обясни че я е взел от чужбина и е била модел за пробване ... т.е. всеки който влезе в магазина и иска да пробва такава китара, са му давали тази ...

Въпроса ми беше главно за сериийния номер :)

Редактирано от Zlatanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според дадения сериен номер - Произведена във Fujigen Factory - Япония, Февруари 2008година, 8050та китара направена в завода за месеца(което автоматично води до изводите, че е била направена в края на месеца).

 

Ако дадеш и детайлни снимки на MonkeyGrip-а, кухините, надписа Джем до логото на Ибанез, снимка на самия надпис със серииния номер мога и още да потвърда автентичност. (сериен номер се печати лесно и не е изключено да се заблудиш ако не знаеш къде да погледнеш).

 

Нямаш ли документацията с подписи и печати която върви с всички Престижи, Сигнейчъри и ДжейКъстъми?

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.