Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си настроя моста на китарата?


kon

Recommended Posts

Здрасти

Много ми трябва мнемие по въпроса.

Положението е следното: Купих си преди година Ибанез ГРГ170ДХ.Свиреше си без почти да се разстройва дори като човъркъм с тремолото но един злощастен ден брат ми ( :D;) ;) )я е докопал и тъй като му е мн. интересно да си играе с ръчката дърпал дърпал и взел, че от силно дърпане откачил моста от единия(от двата) винта дето държат въпросния мост.Тъй като не знам как да го настроя(пружини ,това-онова) сега китарата се разстройва 6837813 (поне) на ден.Ако има начин сам да си го настроя моля да кажете как става.От Търново съм, не познавам някой ,който да може да го оправи, а в така наречения музикален магазин ми заявиха че не разбират от китари.

П.П. Похардуера всичко е здраво.

Редактирано от kon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо добре дошъл във форума. :D

Второ,така както ги описваш нещата,май става въпрос за тремолото(тип Floyd Rose).

и единственият начин,който ми хрумва на ума е да свалиш струните и да си закачиш всичко по местата си.

Струва ми се,че и

ще ти бъде от полза.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами тремолото е мн. тъпо не е като на стратовете (прилепнало към тялото) ами е донякъде като флойда в закрепването (два винта или нъта нещо такова) и е по-високо (успоредно с тялото) май FAT10 или нещо от сорта не сам сигурен (не разбирам особенно то си и личи). :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де сваляш струните,закачаш,слагаш струните,какво толкова сложно има,разбира се ако няма нещо счупено.

Sasog,човешко е да се греши,но иначе си прав. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама там е работата ,че сега се разстройва нечовешки ,а преди жъпросноя инцидент мн. трудно се разстройваше. Има некви настройки на пружините и другите елементи по моста които не знам как се правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е потърси си малко информация сам де, все някъде в интернет ще пише подобен случай и как да се оправиш. Тук е форум да се обсъждат друг тип проблеми, не е помощна база за хора, които ги мързи сами да търсят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че проблемът е в моста, а не да речем, че не си сложил струните като хората и си ги намотал хиляда пъти на ключовете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Не съм до толкова мързелив да не потърся сам в интернет.Ако не си гледал да знаеш ,че има такива инструкции само за Floyd-ове.

2.Знам как се слагат струни :girl_witch:

3.Вече не ме интересува защото ще я продам и ще си взема ГРГ270.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://lmgtfy.com/?q=2+point+floating+tremolo+setup

 

Как търсиш не знам, аз още на третия линк видях инструкции, които най-вероятно са точно за твоя тип тремоло, а не 'само за floyd-ове' :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.