Jump to content
Българският форум за музиканти

The Train Of Sorrow


Recommended Posts

Такам ... с един мой приятел китарист решихме да си излеем чувствата в едно парче ... Нарекохме го Train Of Sorrow.

Малко повечко инфо:

Дясна ритъм китара - аз

Лява ритъм китара - Явор (така се казва този мой приятел)

Двугласите и четиригласа ги свирим и 2-мата, всеки свири различен глас. (Става въпрос за основната мелодия, която се повтаря честичко)

Акустична китара - Явор

Клавир - аз (всички партии)

1-во соло към 2-рата минута - аз

оттам нататък соло китарата я свири той

Бас - Broomstick Bassist (нямаме басист)

Барабани - EZ Drummer (нямаме барабанист)

---

Това ми е първия наистина сериозен запис, моля не ме яжте много за миксирането. Знам, че е ужасно, още съм начинаещ в тия работи. :)

Приемам всякакви критики и съвети.

Ето го и самото парче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за първи запис е екстра бе :greenball: Метъли!

Не ми хареса звука на ел. китарите - с един микрофон и амп ще е съвсем друга хавата. На акустичните има някво кофти ехо, или нещо такова, а към 4:30 или някъде там влиза някакъв клавир, дето избива рибата със нивото на звука. Другото е, че може да помислите евентуално да съкратите парчето - фен съм на дългите песни, но мисля, че ще е по-ударно ако е с минута-две по-малко.

 

Толкоз по критиката, надявам се да е била градивна - парцалът е як, давайте все така! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега :girl_cray2: Да, и на мен ми направи впечатление тоя силния клавир, ще го понамаля малко. Иначе за дължината на парчето и аз се бях замислял дали не е прекалено дълго, ама нямаше какво да направим, заковахме точно на 8 минути. :)

А относно саунда на китарите - да, спор няма, че с микрофон и амп ще стане по-добре, въпросът е, че нямаме такива екстри все още. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля че с микрофон и амп ще ви е още по трудно, особено ако не са качествени и ви е за първи път .

Като е първи запис , защо не направихте нещо по непретенциозно.

Това тука е замислено твърде грандиозно, а е изпълнено несъвършено, което предполага много критика, но ти преупреждаваш да щадим. Ми ок.Бива горе долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса :) Продължавайте в същия дух и ще стават все по-яки нещата :girl_cray2: Имате идеи и най - важното , правили сте го с кеф и мерак и си личи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що,бе..не звучи зле..дори звучи доста пространствено..стерео-картината е добра а звученето на китарите с тия ревърби и делеи ми напомнят на "Бостън"-една от любимите ми групи:) Иначе за идеята-вложили сте няколко мотива в този инструментал-звучи музикантско,но като че ли те самите са разкъсани-няма един облик-с 2 думи-няколко елемента събрани в едно,но несъобразени така,че да те грабне.Когато музикант се вслуша в елементите,ще намери интерес за всеки поотделно,но ако инструментала го чуе обикновенно ухо,не би му направило такова впечатление-това исках да кажа.Айде-това от мен-продължавайте да творите-заслужава си!

Редактирано от vanboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми на мене доста, ако е за първи път бива, но ритъма на барабаните според мене, ако му измислите един отворен фус (open hihat) ... ще е малко по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. :greenangel:

Класическата китара е Hohner с пиезо адаптер и трябва да питам Явор какво е използвал, мисля, че си беше пуснал само ривърб от процесора, но не съм много сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

qkoo zvu4i ! SO PRO !!! и се усеща емоция в инструментала може да направим нещо с теб в което да има и вокали ,може да ми пишеш на dimrock@abv.bg аз сам вокалист ! УСПЕХ ти желая ! до скоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.