Jump to content
Българският форум за музиканти

Frame Drum


Recommended Posts

Здравейте тупанджии,

 

Имам едно мнооо кратко вапросче,някои знае ли дали се продава такъв инстумент в България и евентуално да ми кажете дали има негов български еквивалент.Инструмента по принцип се казва Frame drum.

 

 

Видях го в ънплакта на Пейдж и Плант.

 

Ето и една негова разновидност за тези които проявяват интерес към този вид ударни инструменти.

 

 

Поздрав на всички барабанисти и много голям респект.

 

:cheers2::drummer::rocker::rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не мисля че се продава някаде в България..(ако някой от колегите знае нещо друго да ме поправи) всъщност тва е инструмент който произлиза от индианските култури и в последствие съм виждал да се ползва също от турци,араби и индйци...казва се frame drum заради рамката на която е опъната кожата и се прави най вече от кедър,а с какво да го замениш....сложен въпрос...начина по който се свири на frame drum е общо взето същия като на тарамбука,разликата е че при frame drum в някои случаи се използва и бийтър (като гегата при тъпан) но мисля че ако намериш по-голяма тарамбука може и да се получи (но не и с бийтъра :cheers2: )...поне на звук де...но frame drum има доста повече ниски честоти поради размера си.

надявам се поне малко да съм помогнал... успех

ха... :drummer: сега видях 4е във второто видео всъщност има демонстрация и с бийтър

Редактирано от VAVATA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей assdgd,

 

трябва да ти кажа че Frame Drum на английски се използва като общо название за всички етно разновидности на дайрето това което демонстрира Ahmad Al Khatib е вид арабско дайре без зилове "бендир" а ирландската му разновидност се нарича "бодран".Просто да нете подвежда това че се използва думата Drum не става въпрос за барабан.

 

Предполагам че може да си го купиш от тия магазини за сувенири в София кадето продават тарамбуки и тн. перкусии или по интернет.

 

В техническо отношение нещата са почти идентични ако нямаш намерение да изучаваш арабски фолклор "бендир" може да бъде заменен със всяко едно дайре без кожа.

 

Постановката и начина на звукоизвличане са същите като при всяко дайре така че перкусионистите които се специализират конкретно на този инструмент учат основно арабски ритъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много :thx:

 

Дадохте ми доста цена информация за инструмента.Верно че,е арабски инструмент но лично аз си мисля че и в наща фолклорна музика ще влезе доста добре в употреба.Звука му наистина е уникален.Записан в храм или черква с тяхната натурална акустика тои направо ще разцепи.

 

Още веднъж р еспект към всички барабанисти и перкусионисти,свирите на невероятни инструменти.

 

:thumbs_up::):D:coolp: :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.