Jump to content
Българският форум за музиканти

Stagg от Yamaha Superstore


Yves

Recommended Posts

Онзи ден гледах въпрсните стагове, които явно са някакви копия на Les Paul или поне доста приличат.

Някой друг по-опитен свирач (най-добре който е свирил на истински Лес Пол) пробвал ли ги е и как му се струват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, очевидно, ако говорим за евтините копия, не е нужно човек да е свирил на Gibson LP за да предположи, че са по-зле. Но това не е нищо ново. Евтините копия на всички марки също ще да са по-зле. Ако споменеш модел, може поне да се потърси информация за дървесината.

По принцип имаше едни bolt-on копия на Стаг с тяло от елша. Не знам дали говориш за тях, или има нови. Би ли погледнал в каталога на Стаг за кои точно модели иде реч?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След гледането в каталога стигнах единствено до извода, че са били представители на L серията :dance:

Но така или иначе там пише, че всички са от елша.

 

Идеята ми беше чисто механично дали са читаво изпълнение, а не да ги сравняваме с Гибсън :cheers:

 

Просто от доста време искам някаква ала ЛП китара, а тези ми се видяха свестни и то за сравнително малко пари.

 

И един малко идиотски въпрос....възможно ли е да са по-малки, защото като съм гледал по концерти и снимки съм останал с впечатлението, че ЛП е голяма китара, а тия някакси ми се видяха по-малки. Тези ми подозрения се засилиха от това, че в сайта на Стаг на някои има означение 3/4, което според мен значи, че са макет 3:4 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе, т'ва е малко като да си купиш евтин Мерцедес да речем. :dance:

 

Не се сещам к'ви пари са тия ЛП копя на Стагг, но съм имал възможността да ги пробвам и не бих казал, че са стока.

Ако търсиш достоен заместник, по-добре виж Vintage копията. С 2 думи: Имал съм и си заслужават парите. Звука е съвсем кадърен за цената си :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[quote name='AFTER-THE-RAIN' date='Apr 13 2009, 

 

  :metalist:

 

 

 

Не се сещам к'ви пари са тия ЛП копя на Стагг, но съм имал възможността да ги пробвам и не бих казал, че са стока.

Ако търсиш достоен заместник, по-добре виж Vintage копията. С 2 думи: Имал съм и си заслужават парите. Звука е съвсем кадърен за цената си :rolleyes:

 

 

 

 Ей това копие и  аз го пробвах преди време  :thumbs_up: .Цена - качество  си е О.К. :metalist:

Редактирано от Total_Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах един репликат на черенния Лес Пол (Стагг) в Камертон - беше със сет нек, само че с "позлатен/пиринчен" хардуер, на външен вид го докарваше. На звук не беше зле, но мисля че и по - добро можеш да намериш за тия пари (към 350 беше).

 

Нещо повече - аз имах Стагг само че репликат на Flying V - не беше чак зле, но определено имам забележки към изпълнението. Абе, за 300 пари ще трябва да пообиколиш за да намериш нещо добро, ако изобщо намериш.

 

ПП:

И един малко идиотски въпрос....възможно ли е да са по-малки, защото като съм гледал по концерти и снимки съм останал с впечатлението, че ЛП е голяма китара, а тия някакси ми се видяха по-малки. Тези ми подозрения се засилиха от това, че в сайта на Стаг на някои има означение 3/4, което според мен значи, че са макет 3:4 biggrin.gif

 

Не са по - малки, щото са със стандартен гриф - 24,75 инча. Китаристите дето си гледал са по - дребни :metalist:

 

И последно ПП:

Втори път не бих взел Стагг. :thumbs_up:

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре отиди и чуй.

Иначе Vintage и по-скъпите Richwood-и са добри LP копия в тоя ценови диапазон.

 

Иначе за стаг - не знам какво мислите, обаче аз взех на старо едно сет-нек ПРС копие, което не мисля, че осезаемо отстъпва на марките, които обсъждате по нещо. Вярно, че не им е било от най-евтините китари.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто от доста време искам някаква ала ЛП китара, а тези ми се видяха свестни и то за сравнително малко пари.

Аз мисля, че китара с болт-он гриф и тяло от елша бяга от идеята за Лес Пол тип китара...Не казвам, че са лоши, а че самият инструмент е по-друг тип

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро от любопитство пробвах една такава. Беше сет-нек, на външен вид, ако не се заглеждаш много, го докарва. Ръгнах го в едно комбо Крейт...някакво евтино. Да ти кажа хъмбъкерите не звучаха толкова зле, колкото очаквах, дори на моменти мислено си направих асоциация със среден клас Епифон...Голямо внимание обърнах на грифа и ми се стори, че нямаше проблеми. Като че ли беше добре сетъпната китарата. Може би просто късмет, не знам. Та искам да ти кажа, че за тези пари...около 350лв, ако ти хареса звука и ти е удобна - взимай. Дано съм помогнал с нясните си разсъждения :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че в тоя Стагг има големи компромиси в абсолютно всичко, ама дори и да прежаля 1000лв за Епифон, то снабдяването с него ще е доста трудно. Така като гледам най-нормалния вариант е ходене до Гърция, просто защото китара онлайн не бих поръчал.... Та затова отворих въпроса за още една евтина алтернатива на LP-like китари :)

 

Мерси на всички за мненията :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аре нали са водя някъф там измислен художник 4акай да са изповядам тука ...

Лес Пол попринцип се виждат по-малки от другите китари въпреки 4е при сравнение на едно ЛП и един Страт са напъллно еднакви по дължина и ширина НО , ЛП-то е по тясно ф горната си страна ийй окото го възприема в 2-3 пъти по малко а то всъщност не е , а ти откаде го видя голямо ... ко можеж качи снимките и ний да видим :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, мензурата на LP е около 2cm по-къса от на страт, освен това главата е с 3+3 ключове, което обяснява част от разликите. Но не разбрах кое за формата на китарите вече не е качено 1000000000 пъти в нета, та да се налага да се снима. Темата има конкретни питания, все пак... не е за общи приказки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аре нали са водя някъф там измислен художник 4акай да са изповядам тука ...

Лес Пол попринцип се виждат по-малки от другите китари въпреки 4е при сравнение на едно ЛП и един Страт са напъллно еднакви по дължина и ширина НО , ЛП-то е по тясно ф горната си страна ийй окото го възприема в 2-3 пъти по малко а то всъщност не е , а ти откаде го видя голямо ... ко можеж качи снимките и ний да видим :thumbs_up:

 

Аз не казвам, че Лес Пол изглеждат по-малки от другите китари, а просто че въпросните репродукции (да се изразя и аз по художнически :) ) са по-малки от оригинала :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.