Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Song


Recommended Posts

Току що го записах. Отне ми цялата неделя с композирането,реденето и записването.

За заук и микс изобщо не мога да кажа че са прекрасни, но всичко си дойде от само себе си, не съм го мислил много.

Малко ми тънее(гасне) китарата на по високите позиции, хич я няма откъм състейн :dance:

А на едно място се опитвам да изсвиря едни арпежи, за които предварително знам че не мога...

 

Guitar song

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно :dance: Между другото , това LesPaul-копието ли е или Yamaha-та? Странен , но приятен звук на китарата . Останалото си го знаеш :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехаа мерси :cheers2:

Между другото , това LesPaul-копието ли е или Yamaha-та?

нямаш верен отговор :drummer: Китарта е Фендер Станд Страт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър тон на китарата (в началото) и нелоша темичка, браво! Мотива (2 такта) го има при Сантана, но не е беля - после го развиваш другояче. Можеш да сложиш някой тънък намек в заглавието като отправка, както често се прави.

 

Звукът във високия регистър наистина не е така убедителен, не е лошо да прегледаш китарата (цялата верига) и условията на запис. В увода общото въздействие много печели от специфични атаки, после в развитието има много легато и това въздействие на атаките се губи - помисли къде можеш да заостриш отделни ноти с дясна ръка.

 

Отличен суров материал - чака те работа по него. (И всички чакаме следваща версия :):hysterical: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За оправяне има много разбира се :)

Ще видя как могат да станат нещата с повече ривърб.

Бицев , благодаря ти че си толкова констуктивен. За високия регистър самия аз си го знам проблема и донякъде се сещам за решението му- повече гейн, но пък искам крънч звучене по скоро. А и целия ми звук се базира на GuitarRig3. През истински кабинет не звучи като през симулации. Това за легатото, преди да кажеш не бях се замислял, вероятно имаш право.

Би ли ми казал името на парчето на Сантана да чуя доколко съм попил нещо чуждо. Точно днес даже писах в една друга тема точно по тоя повод :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.