Jump to content
Българският форум за музиканти

Два Boss ефекта в канала


Recommended Posts

Здравейте на всички!

Имах проблем със захранването и двата ефекта изгоряха :) . Чува се само чиста китара без никакъв ефект.

Flanger-а е закупен от xxxx. След като изгоря го оставих в магазина да го погледнат от сервиза им.

Естесвено седя 4-5 месеца и ми го върнаха с отговор, че много скъп щял да е ремонта и че ще се обадят да

кажат цената. Разбира се, че не се обадиха, явно не им се занимава с този въпрос.

Та, както и да е. Запитването ми е има ли някакав начин да се оправят ефектите, някой сервиз или нещо подобно

или трябва да пия 5 студени бири и да не се тормозя повече.

Ще съм благодарен на отговорите и съветите ви.

 

Благодаря за отделеното време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при така поставен въпросът, е трудно да се отговори точно. Един вид малко като оня виц:

 

"-Докторе, ще запазя ли крака си?

-Зависи...

-От какво?..

-Къде ще си го пазите..."

 

Просто не може човек така да каже какво точно е гръмнало, за да ти се отговори дали е рентабилен ремонта. Най-добре ги занеси на хора, които с това се занимават и по възможност намери схемите (ако не се знаимават специално с китарни ефекти и не заложиш на момента те да си ги имат отнякъде другаде). Теоретично всичко би трябвало да може да се поправи, въпросът е колко е рентабилно като начинание само по себе си :) Успех!

 

Поздрави,

Влад

 

едит: абе, вицът не е много много в контекста, ама е забавен и не ми се трие... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно.

Това че се чува чиста китара при положение че ефектите не са тру бай-пас (може и да греша за това), ми говори за смърангясване.Далеч не разбирам достатъчно за да съм ти полезен и няма да пиша глупости, но се включвам в темата ти с един въпрос: Да споделиш какъв проблем със захранването ти е довел до тази авария, за да се предпазим от такава евентуална ситуация в нашият чейн.Какво ти е било захранването?Имало ли е включени и други ефекти, които обаче са оцелели?

 

Успех с ремонта! ... и :)

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Чух се преди малко с Nikifena и ми каза, че ще се заеме със задачатата да ги види. Ще мо ги пратя другата седмица.

Така, че скоро ще има отзиви.

Относно проблема със захранването е необясним. Захранването е правено от един мой познат и съм го ползвал дълго време и сега даже нямам проблеми с него. Бяхме го отворили да го ъпгрейднем малко с един радиатор и след това го включих към въпросните два ефекта и още два: digitech digidelay и dod grundge. Двата boss-а заминаха а другите оцеляха. Замерихме захранването и си изкара точно 9V. И досега без да сме му поправяли нищо го ползвам. А и не може да е от това, че се е претоварил с много ефекти защото съм го ползвал и с повече и не е имало проблем. А не се сещам какво друго може да е създало проблема освен захранването.

Това е общо взето. Сега мога само да чакам, поне знам, че е в сигурни ръце.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.